Працівники виконавчого апарату Сумської обласної ради прийшли на роботу у вишиванках

Сьогодні, 17 травня, у третій четвер місяця, українці в усьому світі уже традиційно відзначають День вишиванки.

До свята долучилися й працівники виконавчого апарату Сумської обласної ради, які прийшли цього дня на роботу у вишитому вбранні.

«Таким чином ми всі виявили повагу до традицій нашого народу та національного символу – вишиванки, - зазначив перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль. - Окрім цього, вишите вбрання придало святковості у буденний день та гарного настрою».

«Це свято не передбачає обов’язкових заходів, але ми бачимо, що з кожним роком усе більше людей з власного бажання одягають вишиванку. Таким чином ми всі висловлюємо свою національну та громадянську позицію. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції», - додала заступник голови обласної ради Тетяна Головко.

Варто відзначити, що кожен з співробітників облради, долучившись до всенародної акції, вирішив по-своєму підійти до вибору вбрання, тож дивовижно поєднав в єдине ціле минуле і ціле сучасне.  

Хтось одяг сорочку, вигаптувану ще руками бабусі чи мами, плаття, вишите власноруч, інший – осучаснив свій одяг, додавши колориту сьогодення, переданого у тканині відповідного малюнку чи машинній вишивці. Тож і переплелися в традиційних українських орнаментах веселкові кольори, ожили в червоних маках, заяскріли в кетягах калини чи соняхах – білим по червоному, ніби річкою, розтеклися орнаменти і мережива. Але, мабуть, найголовніше, що всі, пишаючись багатими традиціями українського народу, віддали належне сьогоднішньому дню, вишиванці – не просто одягу, а оберегу, що об’єднує українців в усіх куточках світу.

Третій четвер травня для святкування Дня вишиванки обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби він припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

До слова, сьогодні в Сумах багато людей вдягнені у національний одяг. Цікаво було спостерігати, як цілі колективи у вишиванках фотографувалися на площі Незалежності та біля історичних пам’яток обласного центру.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 21 травня 2020, 16:22

Увага!

02.06.2020 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (3 поверх, кімната 38) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради