telegram Facebook Twitter Youtube

Обласні депутати обговорили питання убезпечення поїздок дітей за кордон

Депутати постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики зібралися вчора на позачергове засідання, аби обговорити два важливі питання. Перше стосувалося ДТП, що сталася в Білорусі і в якій постраждали діти із Сумщини, друге - перебування студентів Сумського державного педагогічного університету в рамках проходження категорійного туристичного походу в окупованому Криму.

«Ці дві події викликали в суспільстві неабиякий резонанс, - говорить голова комісії Ігор Науменко. – Тому ми маємо з’ясувати питання можливої допомоги постраждалим у ДТП і убезпечити такі події у подальшому. Окрім того, дати оцінку перебування наших студентів в окупованому Криму. Бо це, по-перше, наражає молодих людей на небезпеку, по-друге, виникають питання щодо патріотичного виховання у виші».

Директор Департаменту освіти і науки ОДА Вікторія Гробова зазначила, що діти, які потрапили у ДТП 13 травня в Білорусі, їздили до Польщі в рамках спільного Українсько-Польського проекту. Такі поїздки відбуваються вже протягом п’яти років, і відправляє дітей одна з громадських організацій Великописарівського району. Очолювала групу вчителька місцевої школи. «Це були діти – переможці олімпіад, активісти, кращі знавці іноземних мов, ті, хто гарно навчаються, тобто найкращі учні. Поїздка була узгоджена з батьками, до відома поставлені керівники навчальних закладів. Утім Департамент освіти і науки про неї не поінформували, оскільки зараз такі поїздки узгоджуються тільки на місцях», - наголосила посадовець.

За її словами, загальна кількість дітей – 26. Учні з Сум, Великописарівського, Краснопільського та Глухівського районів їхали трьома мікроавтобусами. В аварію потрапив один із них, в якому перебували 7 учнів – усі з обласного центру. У результаті зіткнення загинув один хлопчик 2005 року народження, який перебував на передньому пасажирському сидінні. Ще шестеро дітей з важкими травмами були доставлені в Кам’янецьку районну лікарню. У всіх постраждалих діагностовано черепно-мозкові травми різного ступеня тяжкості, а також переломи і вивихи. Одна дитина перебуває у важкому стані і підключена до апарату штучної вентиляції легенів.

Начальник управління молоді та спорту Сумської ОДА Дмитро Лантушенко наголосив, що у програмі візиту значилися оглядові екскурсії Польщі, байдаркові сплави, освітні та розважальні програми тощо.

Він каже, що, за неперевіреною поки інформацією, водій заснув за кермом і в’їхав у трактор, що стояв на дорозі. Наразі всі постраждалі знаходяться у Брестській обласній лікарні і повністю забезпечені усім необхідним.

«19 дітей уже повертаються до Сумщини. Для оперативної швидкої допомоги на місце виїхали керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький та начальник управління охорони здоров’я Дмитро Бутенко. Вони мають постійний контакт з рідними дітей та консулом України в Білорусі», - розповів Дмитро Лантушенко.

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко наголосила на неузгодженості схеми маршруту, та на тому, що у машинах було лише по одному водію, що є неприпустимим у таких дальніх поїздках, тим більше, коли це стосується пасажироперевезення дітей.

«Керівники громадських організацій не несуть відповідальності за дітей на відміну від учителів та тренерів. Окрім того, в таких поїздках має бути лікар. Тому і вчителі, і тренери, і, в першу чергу, батьки повинні бути більш пильними під час відправлення дітей у дальні поїздки. Депутатський корпус обласної ради висловлює співчуття батькам загиблого хлопчика і постраждалих дітей. Тому ми наразі зробимо все можливе, аби допомогти у цій ситуації, і в подальшому убезпечити такі трагедії», - зазначила Тетяна Іванівна.

Депутати були одностайними у думці, що найголовніше сьогодні – допомогти постраждалим дітям та їх батькам і убезпечити в подальшому такі ситуації. Тож вирішили рекомендувати керівникам відповідних структур проінформувати ЗМІ про реальний стан справ щодо ДТП в Білорусі. Також поставити питання виділення коштів з обласного бюджету постраждалим і розробити Положення щодо порядку поїздок учнівської та студентської молоді за кордон і процедуру узгодження цих поїздок.

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення