Ірина Єгорова - людина великого серця та щирої душі

8 травня на будівлі обласної лікарні в Сумах відкрито меморіальну дошку на честь легендарного медика Сумщини Ірини Єгорової. Ірина Костянтинівна свого часу очолювала КУ СОР «Сумська обласна клінічна лікарня». Рятувати людей – було справою усього її життя.

Захід відбувся за участі депутатів обласної ради Віри Лаврик та Тетяни Євдокімової, голови профспілкової організації працівників охорони здоров’я Лариси Маслової, представників трудового колективу Сумської обласної клінічної лікарні. А почесне право відкрити пам’ятну дошку було надано першому заступнику голови Сумської обласної ради Анатолію Річкалю, головному лікарю СОКЛ, депутату облради Володимиру Гороху та заступнику начальника управління охорони здоров’я ОДА Надії Лисенко.

«Бути лікарем – це покликання, - переконаний перший заступник очільника обласного депутатського корпусу. - Лише гуманність і милосердя підносять людину на п’єдестал всенародної вдячності та поваги. На таких лікарів, як Ірина Єгорова, варто рівнятися нинішньому і майбутньому поколінню медиків. Тому дуже символічним є те, що меморіальна дошка на честь цієї, без перебільшення, легендарної жінки розміщена саме на стінах обласної лікарні».

Посадовець подякував усім, хто долучився до її встановлення, висловив слова пошани рідним, колегам, друзям Ірини Костянтинівни, які були присутні на заході. За словами Анатолія Яковича, люди великого серця та щирої душі народжуються один раз на мільйон, тому всі жителі Сумщини мають знати про героїню Другої світової війни, яка присвятила себе порятунку людських життів.

Володимир Горох у своєму виступі зазначив, що понад усе в роботі Ірини Костянтинівни колеги цінували високий лікарський професіоналізм. Сама медик відзначалася неабиякою відповідальністю за здоров’я своїх пацієнтів, оскільки вміла відчувати чужий біль. Можливо, саме тому її робочий день ніколи не був регламентований. На рахунку лікаря – сотні врятованих людей, які й сьогодні з безмежною вдячністю згадують цю Велику жінку.

Свою нелегку лікарську діяльність Ірина Єгорова розпочала у 1943 році, коли добровільно пішла на фронт. Стала працювати лікарем-хірургом у армійському шпиталі. Вона була однією з тих, хто розписався на Рейхстазі у Берліні. З 1949 року до 1957 року Ірина Єгорова - хірург обласного онкологічного диспансеру, згодом його очолила, була засновником онкологічної служби області. 

Тому відкриття пам’ятної дошки стало логічною подякою та вшануванням талановитого лікаря, для якого клятва Гіппократа була не просто текстом, а сенсом життя.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради