telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Можливість створення Роменської міської ОТГ обговорили за «круглим столом»

7 травня у приміщенні Роменської міської ради за участі заступника голови Сумської обласної ради Тетяни Головко, фахівців Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування», що створений в рамках Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону відбулось засідання «круглого столу».

Присутні, серед яких депутати обласної ради Дмитро Кірюхін, Вікторія Мурич та Лідія Колісник, обговорили можливості створення Роменської міської ОТГ шляхом приєднання сільських громад, на основі прийнятого 3 квітня 2018 року Верховною Радою України законопроекту № 6466  «Про внесення змін до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення».

Вищезазначений Закон визнає міста обласного значення спроможними об’єднаними територіальними громадами та дозволяє добровільне приєднання до них суміжних сільських, селищних громад за рішенням місцевих рад. 

«Даний закон давно очікували, оскільки без нього міста обласного значення фактично лишалися осторонь процесу децентралізації», - наголошує Тетяна Головко. – Наразі слід обговорити питання з сільськими депутатами, прийняти рішення на сесії. Але всі повинні розуміти – створення ОТГ дасть можливість по-новому розвиватися населеним пунктам. Звичайно, відразу «дива» не станеться, але громада створюватиметься за європейською моделлю, отримає прямі субвенції з Києва на медицину, освіту, культуру, крім того, будуть значні надходження від податків. Все це в подальшому дасть можливість для розвитку територій. Адже зараз більшість сільських рад є дотаційними, не мають коштів на вирішення проблем населених пунктів».

На даний момент не існує жодної ОТГ, до якої б входили такі міста. Фахівці офісу реформ очікують, що з прийняттям нового закону ситуація зміниться кардинально.

«Об’єднані територіальні громади – частина великої реформи. Її суть – передати більше можливостей людям порядкувати у своєму місті чи селі, зменшення необ’єктивних  витрат. Громада сама вирішує, як правильно використовувати ресурси із залученням не тільки депутатського корпусу, старости, новообраного голови, але й мешканців, спільно робити внесок у проекти, що реалізовує громада», - зазначає директор Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександр Хоруженко.

Зокрема, він висловив впевненість, що Роменська міська ОТГ буде створена вже цього року, - спочатку відносно невелика, пізніше – значно більша в межах району.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top