telegram Facebook Twitter Youtube

Заступник голови обласної ради долучилася до акції «Перша хвилина миру»

Вже вкотре в Україні проводять акцію «Перша хвилина миру», до якої долучилися небайдужі жителі Сумщини, громадськість, діти війни, ветерани та представники влади. Свої свічки пам’яті запалили і голова Сумської ОДА Микола Клочко та заступник голови обласного депутатського корпусу Теятна Головко.

Саме цього дня 73 роки тому набула чинності беззастережна капітуляція Німеччини – хоча Друга світова війна тривала ще майже півроку і закінчилася лише 2 вересня, саме з 8 травня по всій Європі почали вщухати гармати, а о 23:01 у Європі вперше запанував мир.

Зокрема, заступник голови обласної ради зазначила, що для неї дуже символічно бути на місці, де у роки війни був розташований концтабір, оскільки її дід двічі за всю війну перебував у місцях нацистських катівень.

«Для мене важлива пам’ять, яку я передам своїй дитині, а вона, сподіваюсь, своїм дітям. Давайте берегти цю пам’ять, щоб не повторювати тих помилок, щоб війна на Сході закінчилась і нашим дітям і онукам не довелось пізнати змісту цього страшного слова «війна», – сказала посадовець.

Очільник області звернувся до всіх присутніх наступними словами: «Нехай спомин про тих, хто загинув у тій війні, завжди буде у нашому серці. Нехай кожен з нас пам’ятає, якою ціною нам дістався мир. І зараз ми маємо також згадувати тих хлопців, які стоять на Сході нашої країни і боронять нашу землю».

Серед учасників акції були і діти війни, які прийшли висловити свою повагу до полеглих. Лідія Каблучко, яка також є і ветераном праці, з сумом в голосі подякувала  усім солдатам, які полягли за мир і здобули перемогу, завдяки яким ми стали незалежними і самостійними.

«Дуже прикро, що наша молодь у мирний час вимушена гинути. Так не має бути, ніхто з нас більше не повинен знати, що таке війна і втрачати від ворожих куль своїх синів, братів, чоловіків».

Дійство завершили символічним запаленням «вогню миру» і хвилиною тиші. 

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 09 травня 2018, 16:07

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення