telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Кириківська громада визначається з пріоритетними напрямками свого розвитку

Кириківська громада продовжує працювати над розробкою Стратегії розвитку своїх територій. Найбільшим подразником для жителів є питання відсутності оптимізації сфери освіти, зазначає радник з питань регіонального розвитку Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Стариков.

Освітня галузь наразі забирає на себе понад 60% бюджету і водночас є своєрідним якорем щодо розвитку громади. Водночас варто сказати, що представники освіти все ще несуть на собі тягар завгоспів і до розмов про наповнення навчального процесу і адекватного оцінювання знань учнів розмова, на жаль, так і не доходить, підсумовує експерт.

Під час зустрічі громади з представниками Сумського ЦРМС критично були проаналізовані перспективи створення міні-асфальтного заводу, кооперативів з переробки молока і сушіння трав і овочів, закладення садів, розведення риби, переробки згаданої вище сировини, лозоплетіння, комерціалізації народних промислів та іншої продукції ручного виготовлення, яке наявне в громаді.

Значний сумнів у старост викликала можливість об'єднання населення в кооперативи. Крім цього, громада потребує налагодження діалогу з місцевим бізнесом, проведення інвентаризації майна, ширшої комунікації з молоддю тощо.

"Прикро, але і закономірно, що за довгий період "совка" люди звикли не бачити далі чаяній щодо ремонту дороги і розмова про перспективи розвитку спочатку завжди нагадує допит в інквізиції, - зазначає Григорій Стариков, - Проте, це тільки перший раунд, за тиждень представники громади знов спробують знайти конструктив і на кінець місяця представлять свої напрацювання розширеному складу робочої групи з розробки плану стратегічного розвитку громади".

Написання Стратегій розвитку здійснюється за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top