Перший заступник голови обласної ради привітав прикордонників Сумщини з професійним святом

Починаючи з 2018 року День прикордонника в Україні святкуватимуть 30 квітня, такий указ підписав президент Петро Порошенко. З цієї нагоди у Сумському прикордонному загоні пройшли урочисті заходи.

У них узяли участь перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, заступник голови обласної державної адміністрації Іван Боршош, керівництво та персонал загону на чолі з начальником полковником Олександром Мейком, представники правоохоронних органів, підприємств, установ, місцевих органів влади, духовенство. Також на святкуванні були присутні ветерани-прикордонники, рідні та близькі військовиків, вихованці навчальних закладів міста.

Дата 30 квітня для святкування Дня прикордонника вибрана не випадково. Саме цього дня, 100 років тому, українські війська вийшли на лінію українсько-російського кордону, де встановили українські державні символи. «Цю історичну подію вважають точкою відліку створення Державної прикордонної служби України, адже здобувши важливу перемогу для своєї держави, українські прикордонники засвідчили, що стали боєздатним формуванням Української Народної Республіки. Тому символічність цієї дати є безсумнівною і важливою не тільки для прикордонного відомства, а й для всієї країни», - наголосив під час урочистостей начальник Сумського прикордонного загону начальник загону, полковник Олександр Мейко.

Учасники заходу згадали героїв-прикордонників, які віддали своє життя за незалежність України під час виконання обов’язків в зоні проведення антитерористичної операції, вшанували їх хвилиною мовчання.

Від імені депутатів та голови обласної ради прикордонників Сумщини з професійним святом привітав Анатолій Річкаль. Він висловив слова подяки ветеранам-прикордонникам, які очолювали прикордонний загін у період української незалежності. Згадав події 2014 року, що саме охоронці рубежів на чолі з командиром Павлом Лисаком не допустили провокацій на території Сумської області та забезпечили порядок і спокій в регіоні. Наступні командири – Дмитро Ільчинський, Юрій Ратніков, Валерій Кравчук разом з підпорядкованим персоналом також забезпечували належний правопорядок на державному кордоні України в межах Сумської області. Їх справи гідно продовжує і нинішній командир Олександр Мейко.

«Дуже приємно, що в Сумському прикордонному загоні створена належна система служби. Ви абсолютно відрізняєтесь і по своїй виправці, і по професіоналізму від інших військовослужбовців. Ви робите все для того, щоб у прикордонні та на території всієї області був спокій. Дякую за вашу нелегку і дуже відповідальну службу», - наголосив посадовець.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня прикордонника Анатолій Річкаль нагородив подяками Сумської обласної ради старшого лейтенанта Романа Горюшина, старшого прапорщика Олександра Яковенка, прапорщика Олександра Ващука, старшину Олександра Федосенка.

Цього дня свої вітання для охоронців кордону підготували й артисти Сумської обласної філармонії, які прямо на стройовому плацу виконали кілька українських пісень.

В управлінні прикордонного загону відбулася демонстрація військової техніки та озброєння, що використовується в охороні кордону. Також для учасників заходу пройшли показові виступи прикордонників-кінологів зі своїми чотирилапими помічниками.

Наостанок охоронці кордону пригостили гостей смачною солдатською кашею.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 11 лютого 2020, 15:51

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради