telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Чотири громади Сумщини – в процесі розробки плану стратегічного розвитку своїх територій

Степанівська, Кириківська та Недригайлівська, Дубов`язівська ОТГ спільно з Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування продовжують роботу над розробкою плану стратегічного розвитку своїх територій.

Кириківська ОТГ вже закінчила анкетування мешканців щодо визначення ціннісних орієнтирів, основних напрямків розвитку, а також опитування підприємців для подальшої роботи зі стратегією розвитку.

На думку радника з питань регіонального розвитку Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорія Старикова, основна функція стратегії полягає в тому, щоб обмежені ресурси розподілити на пріоритетні напрямки розвитку територій. Для того, щоб визначитись з цими пріоритетними напрямками, потрібно проаналізувати сильні та слабкі сторони громади, що і дозволяє зробити SWOT-аналіз, проведений спільно з представниками робочої групи.

За словами голови Степанівської ОТГ Володимира Лукаша, Степанівська громада специфічна не тільки за своїм розміром, а й за своїм економічним та промисловим потенціалом. А без спланованого розвитку громади в неї немає майбутнього. Проблеми, які піднімалися в ході обговорення, а це – молодіжна політика, охорона здоров’я та освіта – є пріоритетними у підтримці та розвитку, зазначає керівник громади.

У Недригайлівській ОТГ до розробки стратегії також залучені жителі громади. Наразі зупинилися на етапі завершення опитування різних вікових груп населення щодо основних проблем території, ціннісних орієнтирів. На сайті Недригайлівської ОТГ розміщено оголошення про збір ідей для проектів, які жителі громади вважають за необхідне реалізувати в межах стратегічного плану. Всі бажаючі мають змогу долучитися до розробки плану розвитку громади на найближчі 5 років. Збір ідей буде тривати до кінця місяця, повідомляє голова Недригайлівської ОТГ Ігор Остапчук.

Говорячи про настрій членів робочих груп, не можна ігнорувати проявів скептицизму та песимізму. Цьому є просте пояснення, зазначає експерт. Адже проблеми громад накопичувалися десятиліттями, для людей створювалася оманлива стабільність. Нібито зрозуміла всім система, до якої всі звикли, і яка видавалася всім комфортною, знайомою, привела Україну практично в нікуди. А тепер, коли держава стала на магістральний шлях суттєвих реформ, зокрема впроваджує децентралізацію як основну реформу, накопичені проблеми впали на плечі людей: «Фактично така ситуація дуже сильно позбавляє їх ініціативності, бачення перспектив, з’являється апатія до таких речей як планування свого розвитку на найближчий час. Люди не звикли, що їх питають про перспективи розвитку і про те, що вони хотіли б розвивати. Вияв ініціативи, яка за радянські часи каралася, для них є незвичним. Дивним вони вважають і те, що самі перебувають в робочій групі, проводять певні опитування, діляться думками», – підкреслює Григорій Стариков.

Наступне засідання робочих груп у зазначених громадах відбудеться у травні. Написання стратегій розвитку в усіх громадах здійснюється за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top