telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Заступник голови обласної ради: децентралізація – беззаперечний шлях до успіху громад

Однією з найвагоміших реформ, розпочатих в Україні протягом останніх років, є реформа децентралізації влади. Відтак з метою обміну досвідом впровадження реформи на теренах Сумщини представники органів місцевого самоврядування нашої регіону взяли участь у навчальній поїздці до Запорізької області.

Робочий візит здійснили заступник голови Сумського обласного депутатського корпусу Тетяна Головко, співробітники Сумського підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександр Хоруженко та Марина Лобова, представники органів місцевого самоврядування. В рамках навчального туру також були представники Черкаської та Хмельницької областей.

Поїздка мала на своїй меті обмін досвідом у сфері впровадження реформи децентралізації, - учасники делегацій чотирьох областей обговорили нагальні проблеми, що заважають успішному завершенню процесу децентралізації та об’єднання громад. Окремо кожна з областей  поділилася здобутками та кращими практиками.

Навчальний візит передбачав відвідини двох об’єднаних територіальних громад: Веселівської селищної та Широківської сільської та обмін досвідом  впровадження реформи децентралізації у Центрі розвитку місцевого самоврядування Запорізької області, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.

«Веселівська ОТГ в Запорізькій області – один з найкращих прикладів децентралізаціі і створення нового місцевого самоврядування в Україні», - зазначив під час поїздки директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко. 

«Успішна робота громад саме в соціально важливих напрямках забезпечує основу для рівномірного розвитку територій. Це в першу чергу стосується найбільш соціально важливих напрямків щодо забезпечення життєдіяльності громад у сфері медицини, освіти, житлово-комунальних послуг, використання комунального майна, утримання доріг, благоустрою. Окрім того дуже багато залежить від очільника ОТГ, це має бути людина яка не боїться експериментувати і готова підтримувати ініціативи», - наголошує заступник голови облради Тетяна Головко.

Населення Веселівської ОТГ – 13380 чоловік, громада має 43 тис. га землі, 6 шкіл, 6 ДНЗ. У Веселівській гімназії є дві спортивні зали, футбольні майданчики, один з яких із сучасним штучним покриттям, тир, тренажерна зона, своя теплиця, в планах – бігові доріжки. Тут працює унікальна команда літакобудівельної компанії HIAT та автозборки спортивних авто на основі платформи Lotus. За словами керманича громади, в сонячну електроенергетику ОТГ вкладено інвестицій майже на мільярд. Також тут функціонує асфальтний мінізавод.

Широківська сільська рада ОТГ Запорізької області цього року почала діяти відокремленим бюджетом. Голова громади разом з командою однодумців будує плани тільки на розрахунках і стратегіях, - на сьогодні громада вже має свій логотип, Агенцію регіонального розвитку та інвестиційний паспорт. На завершальному етапі знаходиться Стратегічний план розвитку. Тут також активно впроваджується інвестпроект будівництва сонячної електростанції.

 «Ми повинні брати за приклад досвід ОТГ, що перейшли на новий етап реформи децентралізації. Ми побачили потужну базу, безліч ідей та новацій без яких неможливо рухатися далі. Нам, як представникам влади, необхідно не лише налагодити управління наявними ресурсами в сфері об’єднання, а й забезпечити сталий розвиток усіх громад Сумського регіону», - зазначила заступник голови обласних парламентарів.

Подібні заходи є важливими елементами становлення незворотних демократичних змін у країні. Тому директор Сумського підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександр Хоруженко наголошує, що навчальні поїздки за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" є не тільки різноплановими, а й напрочуд ефективними. Наприклад, наступна має бути до Закарпатської області, і буде присвячена зеленому туризму.

Такі навчальні поїздки підтримуються програмою «U-LEAD з Європою» є спільною ініціативою декількох донорів Європейського Союзу та держав-членів ЄС, а саме Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції. Програма спрямована на підтримку реформи децентралізації в Україні та сприяє створенню багаторівневого управління, яке є прозорим,підзвітним та може реагувати на потреби населення України.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 16 квітня 2018, 16:34

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top