telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині перша ОТГ отримала державну землю у власність громади

Сьогодні на Сумщині відбулася знакова подія – Бездрицькій ОТГ передали у комунальну власність землі, які раніше належали державі.

В обласній раді відбулося урочисте підписання документу між Головним управлінням Держгеокадастру в Сумській області та Бездрицькою ОТГ. Таким чином Бездрицька сільська рада отримала у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 351,3786 га, які розташовані за межами населених пунктів на території Бездрицької ОТГ.

Вітаючи голову громади Олександра Маркіна з цією подією, голова обласної ради Володимир Токар наголосив: «Тією землею, якою раніше розпоряджався Держгеокадастр, наразі розпоряджатимуться громади. Це – ще одні позитивні наслідки реформи децентралізації. Я радий, що все задумане потрошку втілюється в життя. Але багато залежить і від громад. Треба бути активними, працювати, шукати компроміси і тоді території процвітатимуть».

Керівник обласного депутатського корпусу зауважив, що до теперішнього часу землями поза межами населених пунктів розпоряджався виключно  Держгеокадастр, а ОТГ були повністю усунені від розпорядження такими земельними ділянками державної власності і недотримували кошти на свій розвиток. Завдяки ініціативі Уряду відтепер не чиновники, а самі громади прийматимуть рішення, які сприятимуть розвитку сільськогосподарського виробництва, залученню інвестицій, суттєво збільшать надходження до місцевих бюджетів.

Начальник Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Наталія Усик зачитала наказ «Про передачу ділянок державної власності у комунальну власність  Бездрицькій сільській раді, які розташовані на території Бездрицької ОТГ» і привітала Олександра Маркіна з цією подією.

Той у свою чергу подякував усім за роботу і сказав: «Ми зробили ще один крок в рамках децентралізації щодо передачі повноважень на місця. Це вольове рішення Прем’єр-міністра України і кропітка робота Держгеокадастру. Передача земель у власність ОТГ - мрія всіх громад Сумщини і України в цілому».

Наступною в області землі державної власності у комунальну – біля 800 га – отримає Хотінська ОТГ.

Нагадаємо, з 1 лютого розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад.

Завдяки рішенню Уряду зможуть суттєво збільшитись надходження, адже у розпорядження об’єднаних територіальних громад України може перейти до 7,2 млн га, з яких 2,5 млн га ще не розподілені між користувачами.

Орієнтовні обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за землю, за оцінками експертів, можуть зрости на 30-40%.

Передача земель за межами населених пунктів у власність об'єднаних територіальних громад дасть змогу громадам самостійно встановлювати орендну плату. ОТГ зможе визначати, під який відсоток здавати землю в оренду. Зараз багато цих земель орендують під 1-3%, що значно нижче за ринкову ціну. Отримані кошти громада може інвестувати в дороги, дитсадки, лікарні та інші важливі об'єкти. Раніше повноваження місцевих рад щодо розпорядження землею були обмежені територією населених пунктів відповідно до Земельного кодексу, прийнятого в 2002 році. У 2012 році повноваження щодо розпорядження всіма сільгоспземлями держвласності отримало Державне агентство земельних ресурсів (нині Держгеокадастр).

За словами глави Уряду Володимира Гройсмана, процес передачі земель буде завершений до кінця поточного року.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 05 квітня 2018, 10:53

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top