telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Раціональне використання ресурсів - основа успішної громади

На базі Сумської РДА відбулася нарада, де обговорили раціональне використання ресурсів громад. У заході взяли участь керівники області, очільники Сумського, Білопільського, Краснопільського та Лебединського районів, голови ОТГ, сільських і селищних рад.

«Я вважаю такі наради необхідними, актуальними і своєчасними, - акцентував увагу голова Сумської обласної ради Володимир Токар. – Тут зібралися керівники районів, сільські голови. Я впевнений, що вони знайдуть відповіді на свої запитання, оскільки на нараду прийшли фахівці відповідних обласних управлінь. На сьогодні багато невизначеностей щодо земель сільськогосподарського призначення, водних об’єктів. А від цього не поповнюються місцеві бюджети, немає чітких даних з розпаювання ділянок учасникам АТО, не розвивається належним чином фермерство та малий бізнес на селі. Я пропонуватиму губернатору, щоб ми призначили відповідальних осіб від ОДА і облради, аби ті допомагали місцевим громадам з’ясовувати на регіональному рівні питання, які можна реалізувати без столиці».

Очільник обласних парламентарів зазначив, що тепер зі створенням ОТГкошти працюють саме на громади, тому керівники ОТГ мають правильно їх розподіляти, знати про проблеми жителів своїх населених пунктів і направляти гроші саме на першочергові потреби. «Ми також намагаємося допомагати коштами з обласного бюджету на великі проекти. Але це в рамках співфінансування і лише тим громадам, де ми бачитимемо справжню роботу, активність і бажання працювати», - наголосив Володимир Токар.

«Сьогодні ті статистичні дані, які ми маємо, свідчать, що громади використовують свої ресурси неефективно, а саме ресурси є основним джерелом наповнення бюджетів. Для того, щоб голови ОТГ, районів, які не до кінця розуміють відповідальність за наповнення місцевих бюджетів, вміли правильно розпоряджатися і фінансами, і ресурсами, ми проводимо такі кущові наради, де розглядаємо конкретні ситуації і знаходимо шляхи вирішення існуючих проблем», – прокоментував очільник області Микола Клочко.

Він зазначив, що наша область уже робить успіхи – Сумщина перейшла на п’яте місце з 20-ого у рейтингу щодо наповненню місцевих бюджетів коштами, що отримані за оренду землі. Так, Сумський район за показниками використанням ресурсів знаходиться у першій десятці, а Лебединський використовує ресурси лише на 37%, лідером є Білопільський – 96% використаних ресурсів.

У ході наради зокрема зазначали, що на території Сумської області нараховується 2192 ставки, з них в оренді лише 535, а понад 116 тисяч гектар невитребуваних і неуспадкованих паїв, земельних ділянок і досі не переведено у комунальну власність територіальних громад.

Присутні обговорювали питання обліку земель державної власності несільськогосподарського призначення, об’єктів нерухомого майна (гідроспоруд), створення об’єктів природно-заповідного фонду. За словами директора Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністраціїІгоря Кривозуба, – це основні ресурси наповнення місцевих бюджетів.

Також порушувалися питання стану забезпечення та порядку розроблення містобудівної документації населених пунктів у визначених для містобудівних потреб, врегулювання відносин щодо використання земель сільськогосподарського призначення, програму розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки, реалізацію державних та регіональних програм підтримки аграрного сектору, стан виконання місцевої цільової програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2017-2018 роки.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top