telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Громади Сумщини готуються створювати сучасні ЦНАПи

12 березня 2018 року представники громад Сумщини взяли участь у інформаційній сесії Програми «U-LEAD з Європою» з питань створення ЦНАПів. Зустріч проходила у Центрі надання адміністративних послуг міста Суми.

Такі сесії експертів Програми «U-LEAD з Європою» щодо участі у Фазі впровадження відбуваються у 22 областях України, за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Під час заходу представникам ОТГ області та органів місцевого самоврядування надали інформацію про правила й умови відбору конкурсу для громад з будівництва ЦНАПів. Ознайомили з моделями ЦНАП, результатами початкової фази, а також із формами співпраці та умовами конкурсу на залучення коштів міжнародної підтримки.

За словами директора Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександра Хоруженка, Сумщина вже має два успішні приклади втілення проектів з будівництва сучасних ЦНАПів за підтримки програми «U-LEAD з Європою»: ЦНАПи Краснопільської ОТГ (відкритий у лютому 2018) та Миколаївської ОТГ Білопільського району (відкриття планується наприкінці березня 2018).

«Рік тому, під час конкурсного відбору, до уваги бралися переважно громади-учасники з кількістю мешканців до 10 тисяч і більше. Програма автоматично відкидала учасників на території яких менше 30% мешканців є непрацездатними та не сплачують податки, - розповів Олександр Хоруженко. - Цьогоріч у конкурсі можуть брати участь громади з населенням від 5 тисяч. Для тих громад, які ще не об’єднанні або мають менше 5 тисяч мешканців на своїй території є інший вихід – угода про співпробітництво територільних громад».

На прикладі Краснопільської ОТГ можна побачити принцип, за яким працює зазначена угода. Громада уклала договір із навколишніми сільрадами, що знаходять поки що поза процесом об’єднання та надає їм адміністративні послуги.

Також, як підкреслив Олександр Хоруженко, перед тим як прийняти рішення щодо участі в зазначеному проекті, потрібно визначитись: де саме буде центр громади. Потрібно прорахувати, чи доцільно будівництво ЦНАПу на цій території або економічно-вигідніше укласти угоду про співробітництво з громадою-сусідом. І третій варіант - мобільний ЦНАП, який уже працює у Краснопільській ОТГ. Використовуючи його, громада надає послуги жителям сільських рад, з якими уклала зазначену угоду про співробітництво.

Голова Степанівської ОТГ Володимир Лукаш розповів, що їх громада зацікавлена взяти участь у конкурсі та вже працює над заявкою.

Своїми планами щодо участі у проекті поділились, і Кролевецька міська ОТГ та Боромлянська сільська ОТГ, які також вже розпочали працювати над заявками. Зокрема, Боромлянська ОТГ планує на наступному тижні вже подати заявку.

У рамках реалізації Фази впровадження буде здійснена підтримка створення/модернізації ЦНАП в ОТГ та в громадах-потенційних центрах ОТГ (згідно з перспективними планами). Загальна кількість учасників Програми до 2020 року складе до 600 (з урахуванням 26 ЦНАП Початкової фази) і вони будуть відібрані у чотирьох раундах. В рамках першого раунду буде відібрано до 150 учасників. Детальна інформація, правила та заявка на участь у Програмі опублікована на сайті https://tsnap.ulead.org.ua.

Термін прийму заявок на участь в першому раунді – до 31 березня 2018 року.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 13 березня 2018, 10:51

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top