telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах відбулися урочистості з нагоди 204-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка

9 березня у Сумах пройшли урочисті заходи, присвячені 204-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

Біля пам’ятника Кобзареві зібралося керівництво області та міста, громадськість, пошановувачі творчості Тараса.

Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника,  говорили про те, що Тарас Шевченко став пророком своєї землі, який віддав життя заради людей України. Адже головне багатство для нього було духовне. Він поєднав у собі кращі риси українця, жив своєю країною і помер заради її свободи.

«У літературі кожного народу світу, серед її великих творців, є філософи і поети, імена яких оповиті невмирущою славою і авторитетом. Саме таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, який увійшов в історію не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший поет і філософ слов’янства, як великий поет-гуманіст світового значення. Він – пророк української нації, який прожив складне життя і не зламався. Він боровся, навчався, отримав достойну освіту. Творчість Тараса Шевченка актуальна і сьогодні, більш того, вона є пророчою. Адже український народ не захотів мовчати, бореться за свою волю, а наші хлопці зі зброєю в руках відстоюють суверенітет на сході країни. Ми повинні дослухатися до Кобзаря і читати його твори не лише в шкільному віці. Потрібно перечитувати Тараса Шевченка і політикам, аби переосмислювати його і дослухатися до Великого Кобзаря», - сказав перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль.  

Він наголосив на тому, що хоча зараз, під час війни, всі процеси дуже болючі для кожного українця, є надія на краще, надія на те, що Україна залишиться неділимою, що ми не будемо шукати чужої долі, а знайдемо свою правду у своєму домі. Шевченко став для всіх нас взірцем національної свідомості.

Після покладання квітів заходи продовжилися в обласній філармонії, де відбувся концерт, присвячений пам’яті Великого Кобзаря. 

Останнє оновлення на Четвер, 10 лютого 2022, 15:54

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top