telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині створено 31 ОТГ

Сьогодні відбулася колегія ОДА, на якій розглядалися питання створення ОТГ в області. Голова облдержадміністрації Микола Клочко звернувся до очільників районів, зокрема Лебединського, Липоводолинського та Шосткинського, де й досі не створено жодної об’єднаної територіальної громади.

«Наразі на Сумщині створено 31 громаду, в 28 з яких вже пройшли місцеві вибори й які успішно працюють. ОТГ за понад два роки додатково залучили з ДФРР, субвенцій, обласного бюджету на свій розвиток 150 мільйонів гривень – у жодній селищній раді немає таких ресурсів. А у цьому році субвенціями передбачено близько 70 мільйонів гривень на розвиток ОТГ на Сумщині», – розповів Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК.

За його словами, Сумщина посідає 6 місце у рейтингу щодо формування ОТГ, однак ще у трьох районах нашої області не створено жодної громади.

Тому очільники цих районів доповіли голові облдержадміністрації про перспективи децентралізації влади на своїх територіях.

Так, голова Липоводолинської райдержадміністрації Іван Яременко зазначив, що процеси створення ОТГ у районі тривають і висловив сподівання, що вже у жовтні 2018 року дві ОТГ – Синівська і Липоводолинська – проведуть перші місцеві вибори.

Голові Шосткінської райдержадміністрації Віктору Ждамірову Микола Клочко доручив до 1 квітня провести спільно з Шосткинською міською радою, сільськими і селищними головами та за участю представників обласної влади нараду з питань створення Шосткинської ОТГ і визначити конкретні терміни.

У ході обговорення з головою Лебединської райдержадміністрації Віктором Химичем роботи щодо створення ОТГ виявлено ряд порушень, які суперечать законодавчим нормам України, тому очільник області запропонував внести до протоколу доручення щодо перевірки відповідними контролюючими органами озвучених фактів.

Підбиваючи підсумки засідання колегії облдержадміністрації Микола Клочко зазначив: «Наше майбутнє – це об’єднані територіальні громади. Це шлях, з якого ми вже не звернемо, тому надія зараз не на райдержадміністрації, а саме на громади і на їх голів. А завдання очільників районів їм допомагати. Ми вже маємо успішні приклади, коли голова райдержадміністрації заслужив повагу громади і очолив ОТГ – таких випадків має бути більше».

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top