telegram Facebook Twitter Youtube

Білопільський дитячий будинок-інтернат для хлопчиків з особливими потребами відзначив 50-літній ювілей

З нагоди свята до комунального закладу Сумської обласної ради приїхало багато гостей, вихованці підготували прекрасну програму, було сказано безліч теплих слів.

Хлопчики радо зустрічали кожного, цікавилися, як звати і радо посміхалися. Вони із задоволенням показували виставку, яку організували власноруч. Поробки – абсолютно різні, але більше всіх вразили ікони, вишиті бісером. За словами керівника закладу Володимира Турчина – саме цей вид рукоділля в інтернаті обожнюють більш за все. Окрім того, тут розвинений спорт, фізкультурно-оздоровча, гурткова робота. Присутні мали можливість на власні очі в цьому переконатися.

Голова обласної ради Володимир Токар привітав колектив інтернату, ветеранів із піввіковим ювілеєм. «Це – важлива дата. Пройдено шлях довжиною у півстоліття. Вкладено багато сил, вміння і доброти декількох поколінь працівників у виховання хлопчиків з особливими потребами. У вас знаходиться 128 вихованців і кожен зі своїм діагнозом, своїми проблемами. Отже, до кожного треба знайти свій підхід. Вам це вдається. Велику подяку хочу висловити ветеранам, які довгі роки працювали в інтернаті. Ви передали свій досвід, знання. Завдяки вашим умінням сьогоднішні викладачі, вихователі примножують свої вміння. Дуже тяжко, коли діти хворіють, тим більше, коли мають невиліковні діагнози. Тому до них у нас має бути особливе ставлення, увага і терпимість. Я дякую керівництву і персоналу інтернату за те, що ви не тільки лікуєте, займаєтеся реабілітацією хлопчиків та чоловіків, а й проводите розвиткові заняття».

Керівник обласного депутатського корпусу із задоволенням оглянув виставку робіт і був вражений майстерністю вихованців. Тож від себе особисто подарував 14 наборів для вишивання бісером. А двох працівників – медичну сестру Марію Макаренко та головного бухгалтера Ганну Москаленко – нагородив Грамотами обласної ради. Побажав усім здоров’я, миру, натхнення та успіхів. А оскільки захід відбувався напередодні 8 Березня, то усіх жінок – і з цим весняним святом.

Депутат обласної ради Наталія Калініченко наголосила, що до інтернату в районі завжди особлива увага. «Ми всі разом несемо спільну відповідальність за цих дітей, аби їм було гарно, комфортно, щоб перебували в нормальних умовах і розвивалися». Тож для підтримки закладу депутат подарувала грошовий сертифікат.

Директор будинку-інтернату Володимир Турчин каже, що не зважаючи ні на що, підопічні закладу не втратили жаги до життя і щоразу своїми силами намагаються влаштувати концерт. «Сьогодні не просто свято, а день народження у великій дружній родині, де проживають особливі діти і в якій працюють особливі люди. Тому що тільки такі працівники можуть робити з доброю душею, відкритим серцем і любов’ю до наших дітей – наших вихованців, які знайшли у нашому будинку-інтернаті свою родину і підтримку. Я щиро вдячний голові обласної ради за те, що завітав до нас сьогодні. Вдячний колегам, у яких я завжди вчуся мудрості, шукаю пораду і підтримку. Особлива шана ветеранам, які створювали і розбудовували цей заклад. Вони – приклад людяності, моральності, доброти, порядності. Я вдячний долі, що вона привела мене в цей заклад і що ми разом з вами його творили».

Не обійшлося цього дня без сліз та спогадів. Говорили і ветерани, і працівники нинішні. Згадували, що за період роботи закладу було все: удачі, поразки, помилки, які всі разом виправляли. Незважаючи на все, спільними зусиллями колектив зробив заклад таким, яким він є, і наповнив його змістом.

Білопільський дитячий будинок-інтернат для хлопчиків з особливими потребами – один із кращих закладів області такого типу. Він має три відділення: дитяче, молодіжне та психоневрологічне. В будинку-інтернаті створені умови для оволодіння дітьми системою знань, умінь і навичок, застосування яких сприяє подальшому розвитку особистості.

Діти закладу долучаються до різних видів творчості, працюючи в техніках торцювання, декупажу, квілінгу, аплікації, паперопластики, пап’є-маше, бісероплетіння, ліплення з різних видів матеріалів, вишивання бісером.

Колектив перебуває в пошуках нових методів і форм роботи з дітьми з особливими потребами. Триває зв’язок з профільними навчально-виховними закладами області, галузевими підрозділами, релігійними громадами. Тут є своя церковна кімната, де з дітьми проводить роботу священик.

Останнє оновлення на Понеділок, 05 березня 2018, 15:17

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення