telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Бочечківська ОТГ: перший рік роботи

Бочечківська ОТГ знаходиться на відстані 18 кілометрів від міста Конотоп. Громада об’єднала території 4 сільських рад (Хижківська, Бочечківська, Козацька, Сахнівська) та близько 4 тисяч мешканців в одну "родину". І за короткий проміжок часу, менше року, їй вдалося реалізувати чимало соціальних проектів, залучаючи як власні ресурси, так і кошти з різних джерел.

Зараз команда Бочечківської ОТГ працює над реалізацією двох своїх проектних ідей, поділилась голова Бочечківської ОТГ Світлана Граченко. За її словами, проекти стосуються сфери соціального захисту населення, якому в громаді приділяється велика увага.

Цьогоріч ОТГ зробила спробу наблизити соцпослуги до своїх мешканців, створивши в штаті сільської ради посади інспектора з праці, фахівця із соціальної роботи та спеціаліста служби у справах дітей. Створення подібних посад в даному випадку є позитивним для населення, адже служби, що надавали перераховані послуги, знаходяться в місті Конотоп.

Що стосується анонсованих проектів, Бочечківська ОТГ у майбутньому бачить себе громадою, що надає комплекс певних соціальних послуг не тільки жителям своєї ОТГ, а й сусіднім громадам. Для початку, в планах громади відкриття територіального центру та створення на базі Бочечківської амбулаторії хоспісу або Будинку людей похилого віку.

Світлана Граченко зазначає, що вже є певні напрацювання і громада активно шукає партнерів та спонсорів для втілення цих двох задумів у життя. Функціонування подібних закладів на території громади збільшить кількість робочих місць, фінансових надходжень від ПДФО та надання певних послуг населенню, а також підвищить рівень впізнаваності громади. Через цей процес ОТГ планує налагодити дипломатичні, партнерські відносини з іншими громадами.

Бочечківська ОТГ утримує на своєму балансі 17 закладів соціальної сфери: 5 закладів охорони здоров’я, 3 заклади освіти та 9 закладів культури.

Процес оптимізації громада вирішила розпочати зі сфери освіти. Планується закриття малокомплектного Хижківського НВК. У закладі навчається 11 школярів та 6 дошкільнят, і навчання одного школяра в НВК обходиться державі в 32 тисячі гривень, учня дошкільного віку – 35 тисяч гривень щорічно. Це у той час, коли середній показник по державі – 10-12 тисяч гривень. Утримання самого закладу коштує близько 900 тисяч гривень щорічно. На зекономлені кошти громада планує придбати шкільний автобус і організувати підвіз дітей в сусідній Козацький НВК, який знаходиться в 5 кілометрах від села Хижківка.

Роботу у сфері культури громада розпочала налагоджувати з капітального ремонту Бочечківського будинку культури. Уже можна бачити нову покрівлю, енергозберігаючі вікна, робочий процес ремонту вестибюлю, актової зали клубу та навіть організовувати дискотеки в готовому до експлуатації диско-залі. Інші 8 закладів культури також потребують значних капіталовкладень. І поки громада вирішує, які саме потрібно підтримувати, а які оптимізувати, – процес роздумів з’їдає певну суму коштів, які можна б було направити на розвиткові проекти.

За кошти ДФРР в громаді будується міні-футбольне поле зі штучним покриттям у селі Козацьке, побудований водогін у селі Сахни довжиною близько 9 кілометрів, капітально відремонтовано вулицю Набережна в селі Козацьке та вулицю Тракторна в селі Бочечки. У Бочечківській ОТГ, як і в інших громадах України, людей більш за все турбує питання ремонту доріг. Тому працівниками сільської ради були підготовлені ще два “дорожні” проекти та подані на розгляд комісії ДФРР.

Для формування своєї команди громада створила гідні умови праці та залучила чотирьох спеціалістів з міста Конотоп. Членам команди Бочечківської ОТГ не вистачає досвіду, вони намагаються упоратись з новими для них управлінськими функціями, адже навіть десятки років роботи у місцевому самоврядуванні не замінюють нового досвіду, що отримують зараз депутати, старости та інші керівники громади. Команда Бочечківської ОТГ активно навчається, вирішуючи деякі проблемні питання із залученням фахівців районної влади.

На 2018 рік громада запланувала з’ясувати ще кілька питань, з якими найчастіше звертаються мешканці ОТГ: реконструювати покрівлю їдальні Бочечківського НВК, відремонтувати опалювальну систему в Бочечківському будинку культури та завершити усі ремонтні роботи, побудувати водогін у селі Козацьке. Розглядатимуть цьогоріч і питання розвитку зеленого туризму.

Наразі ОТГ має на своїй території декілька агропідприємств, які і формують бюджет. 3 млн гривень до об’єднання, і 30 млн гривень після. Бюджет розвитку на 2018 рік складає близько 2,2 млн гривень. Куди саме рухатись та в якому напрямку, громада поки не вирішила, і ще не має чіткого стратегічного бачення розвитку своїх територій. Тому потребує розробки та написання стратегії розвитку, завдяки який сформується загальне бачення перспектив, сценаріїв можливого розвитку. Стратегія для громади не тільки дасть чіткий план сталого розвитку, а й сприяє залученню додаткових коштів як з обласного та/або державного бюджетів, так і рахунок іноземних донорів та інвесторів.

 Марина Гавриленкова,

радник з питань комунікацій

Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування

 

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top