telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Боромлянська ОТГ ділилася досвідом роботи в умовах реорганізації галузі освіти

У Боромлянській громаді Тростянецького району на Сумщині пройшов семінар для освітян, на якому йшлося про актуальні проблеми організації освіти в об’єднаних громадах та шляхи їх вирішення.

Захід був організований Боромлянською ОТГ спільно з Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, для профільних заступників голів ОТГ, начальників відділів освіти, директорів опорних шкіл.

Освітян Сумщини ознайомили з темою освітнього компоненту в планах стратегічного розвитку ОТГ. Обговорювали інклюзивну освіту в Україні та перспективи її розбудови в ОТГ на прикладі Боромлянської громади. Додатково була організована екскурсія закладами освіти: Боромлянським НВК та ДНЗ «Пролісок».

Боромлянська ОТГ для проведення семінару вибрана не випадково, адже ця громада є своєрідним спонсором освітньої реформи в області, вона динамічно розвивається, включається в зміни, розуміє їх логіку, і сама починає продукувати зміни - випереджаючи ритм реформи, виходячи з того, що їй диктує власний розвиток, зазначає радник з питань регіонального розвитку Сумського ЦРМС Григорій Стариков: «Громади Сумщини ще тільки стали на шлях реформування освітянської галузі. Боромлянська ОТГ першою наважилася представити свої освітні напрацювання, і ми пропонуємо їхнім колегам з інших громад ознайомитися з набутим досвідом. Особливо тим, які сформувалися у минулому році і зіткнулися з проблемами функціонування малокомплектних шкіл, нестачі педагогічних кадрів, оптимізації освіти взагалі».

За його словами, одним з важливих компонентів зустрічі була також і можливість почути думки інших громад та вислухати їх бачення шляхів розвитку освітянської галузі в умовах децентралізації.

Начальник відділу освіти Боромлянської ОТГ Світлана Касьяненко  розповіла учасникам семінару про роботу місцевого навчально-виховного комплексу (НВК), його трьох філій та ще такої ж кількості дошкільних навчальних закладів.

«Завдяки тісній співпраці з керівництвом громади нам вдається вирішувати всі найнагальніші для освітян питання. Мова йде і про забезпечення підвезення школярів транспортом для навчального закладу, і про зміцнення матеріальної бази, і про належне харчування. Так, із 436 учнів НВК харчуванням у закладі охоплено 340, з них безкоштовно харчуються 233 учні. Також плідно спілкуємося з департаментом науки і освіти Сумської ОДА, нам з їхнього боку пообіцяли виділити шкільний автобус», - зазначила посадовець.

Для багатьох учасників захід виявився методичним семінаром, адже виникали питання і про доплату методистам, систему організації освіти в громаді. Від директорів лунали і питання фінансового характеру: як закупається газ, чи є батьківськи побори, скільки витрачають на підвіз дітей тощо. Переважна більшість питань на тему фінансів говорить про те, що зараз нажаль керівники шкіл перевантажені саме вирішенням цих питань, і в них, нажаль, залишається не так багато часу, щоб звертати увагу саме на якість освіти, вважає радник з питань управління місцевими фінансами Юрій Петрушенко. Під час свого виступу він закликав директорів шкіл, в умовах які склалися, активніше брати участь у грантових програмах, спрямованих на отримання грошей для розвитку навчальних закладів.

Згідно стратегії розвитку, яку затвердила наприкінці 2017 року громада,  одним з головних пріоритетів є розвиток освітнього компоненту. А пріоритетами Мінрегіону на 2018 рік є новий освітній простір, будівництво ДНЗ та інклюзивні центри. Перші два - присутні в стратегії Боромлянскьої ОТГ, третій – планується впровадити за рахунок спільного проекту з Краснопільською ОТГ та подати його на секторальну підтримку ЄС, зазначає Григорій Стариков.

На думку експерта, якщо брати до уваги весь спектр питань, який звучав протягом семінару – можна зробити висновок, що області не вистачає єдиного центру, який б здійснював інформаційний, юридичний та методичний супровід реформи освіти в області.

Завершився виїзд круглим столом з актуальних питань реформування освіти, в ході якого мова йшла про роль батьківських комітетів, універсальну чи спеціалізовану освіту, розбудову учнівського самоврядування, підвищення кваліфікації вчителів.

Подібні заходи планується проводити і в подальшому. Зокрема, наступний може бути присвячений профілактиці правопорушень серед молоді, який пройде за участю представників Нацполіції.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 26 лютого 2018, 11:19

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top