В обласній філармонії відбувся концерт пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого у Сумській обласній філармонії відбувся благодійний концерт, присвяченийпам’яті Героїв Небесної Сотні. Вшанувати тих, хто віддав життя за європейське майбутнє України, зібрався повен зал сумчан. Серед них - перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, очільник ОДА Микола Клочко, голова обласної організації Конгресу Української інтелігенції, громадський діяч Віктор Казбан, учасники Євромайдану.

На початку заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять наших мужніх співвітчизників, Героїв Небесної Сотні.

«Чотири роки тому, коли тодішня влада відмовилася підписувати угоду з Євросоюзом, ми зрозуміли, що у нас відбирають цивілізоване життя у європейській державі, - звернувся до присутніх перший заступник голови обласних парламентарів Анатолій Річкаль. - Тоді народ піднявся проти цього свавілля, щоб жити у заможній, не корумпованій країні. На жаль, так сталося, що тяжкою ціною довелося нам відвойовувати право на свободу і демократію. Ціною життів найкращих синів українського народу…»

Посадовець зазначив, що Майдан став початком боротьби, яка триває й досі. А сьогодні ми згадуємо тих, чиї імена навіки закарбувалися у нашій свідомості, хто без страху пожертвував собою в ім’я кращого життя для всіх майбутніх поколінь українців.

Анатолій Річкаль згадав нашого земляка, Героя Небесної Сотні Олексія Братушка, який також загинув під час подій на Майдані тієї страшної зими. Зі словами співчуття Анатолій Якович звернувся до його рідних та всіх родин загиблих Героїв.

Згадував події чотирирічної давнини і Микола Клочко. Він наголосив на тому, що Сумщина є однією з тих областей, що має неабиякий дух патріотизму та братерства.

«Події Євромайдану сколихнули весь світ, українці довели, що гідні бути серед європейської спільноти», - зазначив посадовець. Микола Олексійович вручив Віктору Казбану подарункову серію монет «Героям Майдану», яку в обмеженій кількості випустив Національний банк України до річниці Революції Гідності.

Концерт пройшов на хвилі спогадів та співпереживань. Зі сцени лунали відомі усім пісні «Рушник», «Материнська любов», «Два кольори». Особливо зворушливо прозвучала пісня «Обійми» у виконанні квартету «Елегія». Увесь колектив Сумської обласної філармонії вклав душу і серце у проведення цього заходу, тож присутні поринули у атмосферу, яка ще раз нагадала, якою тяжкою ціною дістається свобода та достойне життя для наших нащадків.

 

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 20 лютого 2020, 14:35

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради