telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Повідомлення
  • The was a problem converting the source image.
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Фінансистів ОТГ вчили резервам збільшення доходів місцевих бюджетів

У допомогу фінансистам ОТГ у Сумському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар “Власні доходи місцевих бюджетів та резерви їх збільшення“.

Учасники семінару – фінансисти південного куща ОТГ області: Миколаївкої, Тростянцької, Верхньосироватської, Нижньосироватської, Недригайлівської, Кириківської, Вільшанської, Чупахівської, Комишанської, Краснопільської, Хотінської, Чернеччинської, Степанівської громад.

Експерт Центру з питань управління місцевими фінансами Юрій Петрушенко спільно з учасниками розглядав характеристики та визначені резерви надходжень таких основних податків ОТГ як ПДФО, земельний податок, акцизні податки, єдиний податок, податок на нерухомість тощо.

З можливостями залучення зовнішніх фінансових ресурсів у розвиток місцевих громад присутніх ознайомив експерт з питань регіонального розвитку Григорій Стариков. Була розглянута специфіка і зміни, які незабаром торкнуться ДФРР, субвенції на розвиток інфраструктури, проекти-переможці відбору проектів поданих на секторальну підтримку та обговорені проектні ідеї на 2018 рік.

В ході семінару фінансисти ОТГ поділилися з колегами досвідом як успішних кейсів залучення доходів, так і проблемними питаннями адміністрування місцевих податків і зборів. Найбільше проблемних питань, за словами керівників фінансових органів ОТГ, знаходиться в сфері сплати ПДФО підприємствами та організаціями, що працюють на території, але не зареєстровані в ОТГ.

На думку старости Северинівської сільської ради Миколаївської ОТГ Віри Северин громада щорічно втрачає значну суму коштів через відсутність потрібного механізму вирішення цієї проблеми, адже вона не тільки недоотримує кошти від сплати ПДФО, але й витрачає свої, забезпечуючи працівників таких підприємств медичними та освітніми послугами за свій рахунок. 

Багато питань і щодо плати за землю, яке є особливо актуальним в контексті процесу передачі ОТГ земель, що знаходяться за межами населених пунктів. Обговорювали також і тему співпраці з фіскальними органами та казначейством, особливо в сфері допомоги в судових процесах та адмініструванні сплати податків. та в сфері плати за землю.

У 2018 році Сумський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою“ та Мінрегіону, запланував збільшення заходів на теми аналізу результатів діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ та пошуку резервів із нарощування їх ресурсної бази. В березні 2018 році проведення такого семінару буде організовано і для  північного куща ОТГ області у місті Глухів.

{gallery}2018/20180220-act3{/gallery}

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 20 лютого 2018, 18:40

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top