telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Проблемні питання організації, підготовки та проведення перших виборів в ОТГ обговорили на Сумщині

У п’ятницю, 9 лютого, в Сумах відбулося засідання круглого столу «Проблемні питання організації, підготовки та проведення перших виборів в ОТГ. Регіональний погляд на перспективи виборчої реформи в Україні».

Участь у роботі заходу взяла заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, яка наголосила на тому, що засідання у форматі «круглого столу» дасть можливість народним депутатам почути думку власне представників ОТГ.

«Важливо саме від представників громад, до другого читання і прийняття виборчого кодексу депутатами Верховної Ради України, взяти необхідну інформацію про проблеми, з якими вони стикаються, та як ці проблеми вирішити», - зазначила посадовець.

За словами заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, тема «круглого столу» надзвичайно актуальна для Сумщини. Вона дозволяє підбити певні підсумки та залучити всеукраїнський досвід, який би наша область могла врахувати в майбутньому.

Учасники зібрання, серед яких керівник проектів Венеціанської комісії, представник Офісу Ради Європи в Україні Сергій Ткаченко, доцент кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права «Національний університет Києво-Могилянської академії» Володимир Венгер, народний депутат України Олександр Черненко, директор Сумського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко та представники органів місцевого самоврядування говорили про низьку якість виборчих комісій у селах і районах, про те, що працювати в таких комісіях охочих все менше.

Також йшлося про проблему підкупу виборців, про якість бюлетенів та про часті зміни членів виборчих комісій. Серед ідей, якими ділилися присутні, ‒ зробити виборчі комісії професійними, на постійній основі, формувати їх за рахунок органів державної влади. 

Пропозиції, що прозвучали під час зібрання, стосувались навчання членів виборчих комісій, отримання ними відповідного сертифікату, питання агітаційної діяльності партій під час виборів.

Як пообіцяли організатори заходу, пропозиції сумчан знайдуть своє відображення у змінах до виборчого законодавства. Варто зазначити, що круглий стіл було організовано у рамках регіональних заходів Офісу Ради Європи в Україні (Венеціанська комісія) у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

Останнє оновлення на Понеділок, 12 лютого 2018, 15:12

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top