telegram Facebook Twitter instagram Youtube

В офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування підбили підсумки реформи децентралізації

Сьогодні, 29 січня, в офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону підбили підсумки 2017 року щодо впровадження реформи децентралізації в регіоні та обговорили перспективи об'єднання територіальних громад у поточному році. Участь у Комунікаційній платформі взяла заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, яка опікується питаннями децентралізації на Сумщині від обласної ради.

На початку заходу вона подякувала експертам Центру за співпрацю та зазначила, що 2017 рік закінчився приємною новиною – прийняттям   спільно розробленої обласної програми підтримки співробітництва ОТГ на 2018-2019 роки. На її думку, це не останній спільний проект Центру та обласної ради для підтримки і мотивації громад до розвитку.

«2018 рік для Сумської області буде складним, - прокоментувала ситуацію заступник голови обласних парламентарів. - Доведеться багато попрацювати, аби в результаті мати позитивні здобутки. Перші громади, створені на Сумщині, були невеликі. Через рік ці малі громади будуть укрупнюватися і наша мета не допустити помилок, що були зроблені у попередні роки. Новоствореним громадам я б радила дивитися на перспективу і працювати. А головам ОТГ хочеться побажати більше бути господарями своїх територій, а не політичними фігурами. Якщо менше буде політики, а більше роботи, тоді громада буде розвиватися».

Починаючи з червня 2017 року, Сумський ЦРМС сформував групу із представників Краснопільської, Боромлянської, Миропільської, Миколаївської (Сумського району), Хотінської, Нижньосироватської, Недригайлівської ОТГ для системної підготовки до написання Стратегій розвитку для своїх громад, - на цьому акцентував увагу під час Комунікаційної платформи радник з питань регіонального розвитку Григорій Стариков.

За його словами, протягом півроку Центром була організована низка навчань з проблем стратегічного планування, управління проектним циклом, залучення коштів МТД, роботи з ДФРР тощо. У грудні 2017 року п’ять перших громад з цього переліку затвердили на сесіях свої Стратегії розвитку, які були репрезентовані в Центрі 15 січня цього року.

У загальному рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ) станом на вересень 2017 року Сумська область посідала 6 місце, демонструючи значні результати за такими параметрами: кількість створених ОТГ (7 місце), покриття площі області ОТГ (8 місце), територіальні громади, що об’єдналися (8 місце).

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 08:41

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top