telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Директорів опорних закладів навчали азам проектного менеджменту в ОТГ

За підтримки Програми "U-LEAD з Європою" експерти Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування спільно з Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти організовали семінар-практикум для органів управління освітою об’єднаних територіальних громад.

Інститут післядипломної освіти виступає партнером Сумського ЦРМС у супроводі ОТГ Сумщини в сфері реформуванні освіти та створення нового освітнього середовища, втілення реформи освіти, реорганізації, оптимізації, і пошуку додаткових коштів для розвитку.

Під час заходу обговорювали виконання правил техніки безпеки при перевезенні учнів, нормативно-правові акти та проектний менеджмент у сфері залучення додаткових коштів для фінансування саме освітніх проектів.

Були розглянуті приклади "великих" і "малих" проектів на конкретних громадах, продемонстровані приклади конкретних заявок. Радник з питань регіонального розвитку Григорій Стариков роз’яснив присутнім, що освітня субвенція, як і інші інструменти державної підтримки невічні і врешті решт вичерпуються. Тому рано чи пізно громадам окрім підтримки від ДФРР для реалізації своїх проектів потрібно шукати приватні фонди, залучати додаткові гроші через гранти та інвестиції.

На думку Григорія Старикова, директори опорних закладів та начальники відділів освіти ОТГ в даний період часу виконують неприродню для них функцію завгоспів, адже займаються ремонтом дахів, утепленням закладів, тощо. Усі ці моменти забирають у них багато часу, який, можливо, було б спрямувати на пошук інвестиційних пропозицій, стажування, підвищення кваліфікації для себе, своїх підлеглих, учнів. Адже, наголошує експерт, усі мають навчатись протягом життя, особливо працівники сфери освіти з метою постійно давати дітям щось нове.

Сфера освіти присутня в бюджетах кожної з громад і займає там найбільший показник, є одним з головних елементів у всіх Стратегіях розвитку громад. Адже найбільший потенціал громади - виховання і розвиток свого людського капіталу, який упроваджується через культуру і освіту, прокоментував експерт.

Сумський ЦРМС спільно з інститутом післядипломної освіти планує розробити програму навчання і поїздок в інші ОТГ, які мають цікавий досвід у сфері впровадження реформи освіти. Програма розрахована на директорів опорних закладів і начальників відділів освіти ОТГ. Як перший крок - найближчим часом буде організована поїздка у Вінницьку, а після - в Хмільницьку області, які найбільше просунулись у плані реорганізації освіти. Також у планах проводити семінари не тільки на базі інституту, а й у громадах Сумщини.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top