telegram Facebook Twitter Youtube

На Сумщині відзначили День Соборності України

В історії кожної нації є дати, згадка про які змушує в єдиному пориві битися мільйони сердець цілого народу. Одним з таких свят для України є відзначення Дня Соборності.

22 січня 1919 року били дзвони Святої Софії Київської. Україна вперше за багато років зробила спробу об’єднати свої землі в єдину незалежну соборну державу. Відбувся акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Тож не випадково саме сьогодні, 22 січня 2018 року. у Сумах відбулася низка заходів з нагоди відзначення Дня Соборності України. У них узяли участь: голова ОДА Микола Клочко, перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, міський голова Олександр Лисенко, депутати обласної ради, духовенство, трудові колективи, громадські організації.

Розпочалися урочисті з покладання квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та могил Героїв, загиблих у зоні проведення АТО.

Далі відбувся мітинг «Соборна та єдина-рідна Україна» біля пам’ятника Шевченка.

«Не дивлячись на те, якою мовою ми говоримо - українською, російською, кримськотатарською чи іншою, об’єднує нас державна - українська, - сказав Анатолій Річкаль. - У нас – спільне минуле, ми всі разом радіємо, і гуртом сумуємо. А цього дняособливо маємо замислюватися над істиною: незважаючи на те, де ми народилися чи живемо, – ми є українцями».

Опівдні на Харківському мосту в обласному центрі сумчани створили «живий ланцюг», узявшись за руки, тим самим символізуючи об’єднання єдиної Соборної України. Потім дружно заспівали Гімн України. Там же було розгорнуто великий Державний Прапор і всі гуртом заспівали Гімн України.

Заходи продовжилися у приміщенні Сумської обласної філармонії. Присутніх від імені депутатського корпусу Сумської обласної ради вітав перший заступник голови обласного парламенту Анатолій Річкаль.

Він побажав усім міцного здоров’я, миру, єдності в ім’я України і нагородив відзнаками обласної ради кращих істориків та краєзнавців Сумщини. Голова творчої спілки «Сумська обласна організація Національної спілки краєзнавців України» Олег Корнієнко отримав Почесну грамоту, заступник голови творчої спілки «Сумська обласна організація Національної спілки краєзнавців України» Сергій Дегтярьов - Грамоту обласної ради. Цінним подарунком нагороджений відповідальний секретар творчої спілки «Сумська обласна організація Національної спілки краєзнавців України» Микола Михайліченко.

Завершив свій виступ перший заступник голови обласної ради віршованими рядками:

Ти неподільна і соборна

Для всіх прийдешніх поколінь.

Не змелють Україну жорна,

Бо пройдено вже сто руїн.

 

А нам цю землю засівати

Зерном і щастям із долонь.

Вона нам щедро, наче мати,

Воздасть достатком і добром.

 

Благослови, Господь, на долю

І ці лани, і цей народ.

Утвердимо навіки волю,

Як найціннішу з нагород!

 

 

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 січня 2021, 14:09

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення