telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах репрезентували стратегії розвитку п’яти об’єднаних територіальних громад

«Кожна громада Сумщини має свої особливості, переваги і проблеми, тож головне на шляху до розвитку не сидіти склавши руки, а активізувати всі зусилля і тоді результат не змусить себе очікувати», - на цьому наголосила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко під час репрезентації Стратегій розвитку п’яти ОТГ на 2018-2020 роки. Захід відбувся 15 січня в офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Присутнім було представлено Стратегії розвитку Краснопільської, Боромлянської, Хотінської, Миропільської та Миколаївської об’єднаних територіальних громад. Робота над написанням Стратегій здійснювалась за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Під час вітального слова заступник голови обласного депутатського корпусу висловила сподівання, що представлені Стратегії розвитку приведуть громади до успіху. За словами Тетяни Головко, це один із основних документів, без яких не зможе існувати та розвиватися громада.

«Документ має стати поштовхом до того, щоб громади розробили стратегії сталого розвитку, які будуть глобальнішими і перспективнішими», - зазначила посадовець.

Цю думку підтримав і радник з регіонального розвитку Сумського ЦРМС Григорій Стариков, який говорив не тільки про значення Стратегій розвитку для зазначених громад, а й для України в цілому. «Успішність реалізації цих перших трирічних планів стане не тільки певним досвідом і «трампліном» для програмування свого розвитку на наступний період, але і тестом для громади на спроможність і життєздатність», - сказав він.

«Стратегії важливі перш за все для інвесторів, - зазначив Григорій Стариков.- Тому, що вони мають бачитипріоритети, - що і куди вкладати. Для інвестора затверджені в Стратегії напрямки – впевненість в тому, що той чи інший напрям діяльності буде продовжуватись і далі».

Успішного втілення Стратегій у життя та успіху на шляху до розвитку громад побажав присутнім перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Олександр Марченко. Зокрема він акцентував увагу на питанні життєдіяльності ОТГ і рівні життя людей, а не втіленні амбіцій деяких політичних сил, які спостерігають за процесом децентралізації і чітко бачать у ньому свої інтереси.

Під час репрезентації своїх стратегій голови ОТГ говорили про головні завдання, що першочергово стоять перед громадами, та про шляхи їх розв’язання. Однією з головних проблем на шляху до розвитку керівники ОТГ вбачають в недостатньому кадровому забезпеченні, проте їхні Стратегії розвитку передбачають з’ясування і цього питання.

«Гостинна громада з новими традиціями та великими амбіціями» – так звучить лозунг Краснопільської ОТГ. Під «новими традиціями» громада бачить нову якість надання послуг у сфері медицини, освіти, культури та безпеки, а її «великі амбіції» – майбутнє збільшення своїх територій за рахунок об’єднання з іншими громадами», – на цьому наголосив голова Краснопільської ОТГ Юрій Яремчук.

Голова Хотінської ОТГ Микола Торяник бачить перспективу розвитку громади у відродженні галузі промисловості та залученні додаткових інвестицій. На його думку, прийнята Стратегія стане «дорожньою картою» не тільки для керівного складу громади, а й для всіх її жителів, враховуючи думку яких і створювався документ.

Відтепер усі п’ять ОТГ Сумщини працюватимуть у рамках своїх Стратегій розвитку. Зокрема Сумський центр розвитку місцевого самоврядування у першому півріччі поточного року планує розробити ще 4 стратегії розвитку для об’єднаних територіальних громад Сумської області. 

Стратегія розвитку Боромлянської ОТГ на 2018-2020 роки
Стратегія розвитку Краснопільської ОТГ на 2018-2020 роки
Стратегія розвитку Миколаївської ОТГ Сумського району на 2018-2020 роки
Стратегія розвитку Миропільської сільської ради на 2018-2020 роки
Стратегія розвитку Хотінської селищної ради на 2018-2020 роки

 

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 16 січня 2018, 11:34

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top