telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Ще три громади Cумщини затвердили свої стратегії розвитку на 2018-2020 роки

На Сумщині сформована п’ятірка перших громад Сумщини, які у 2017 році розробили та затвердили Стратегії розвитку територій на 3 роки. До Боромлянської та Краснопільської ОТГ, приєднались Миропільська ОТГ Краснопільського району, Хотінська та Миколаївська ОТГ Сумського району

Хотінська ОТГ, згідно із затвердженою Стратегією, позиціонує себе як громада, яка вибудовує партнерські відносини з бізнесом, здійснює максимальне сприяння та підтримку підприємницьких ініціатив на своїй території, прагне якомога ефективніше використовувати наявні ресурси. Крім діалогу з підприємцями, в пріоритеті на найближчі роки – розбудова сфери надання медичних послуг, створення надпотужного комунального підприємства та реалізація проекту «Нової української школи». В перспективі громада планує також відкриття ЦНАПу та будівництво Центру безпеки громади.

Дорожньою картою громади називає прийнятий документ керівник ОТГ Микола Торяник. На його думку, Стратегія стане путівником розвитку не тільки для керівного складу громади, а й для всіх жителів Хотінської ОТГ.

На відміну від Хотінської громади, Миропільська ОТГ Краснопільського району поки що не має такої тісної співпраці з місцевим бізнесом. Більшість своїх економічних проектів їм ще треба бути реалізувати. В своїй Стратегії вона затвердила декілька основних проектів: рекультивація старих садів, легалізація та відновлення експлуатації крейдяних кар’єрів, залучення інвестора для створення тваринницької ферми тощо. Перспективу розвитку громада бачить в реалізації свого потенціалу як «української Швейцарії» і організації відпочинку, тобто максимального вкладення в сферу зеленого і активного туризму, відродження традиційного ярмарку, створення «Музею віника» і роллердрому, проведення різноманітних спортивних змагань тощо.

«Безперечно, що для успішності реалізації цього та подальшого проектів розвитку, громада потребує активності, ініціативності, небайдужості її жителів, свіжих проектних ідей, особливо від молоді, в тому числі і учнівської», – зазначила голова Миропільської ОТГ Олена Ординець.

Миколаївська ОТГ визначила для себе 3 основні стратегічні цілі. Вона планує згуртувати свої громади, закласти підвалини для сталого економічного розвитку, забезпечити соціальні стандарти та створити новий освітньо-культурний простір в громаді, розповів керівник громади Сергій Самотой.

На думку радника з питань регіонального розвитку Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, Григорія Старикова, на старті «свого життя» громади мають дещо схожі проблеми, такі як, зокрема, поганий стан доріг, нестача кадрів (юристів, медиків, вчителів, землемірів, управлінців), низька активність населення, відсутність активних громадських організацій тощо. Проте громади цілеспрямовано переходять на шлях згуртованості та розумного розвитку, що свідчить про певний позитивний ефект реформи.

Робота над написанням Стратегій розвитку здійснювалась за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. У першому півріччі 2018 року Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування планується розробити ще 4 Стратегії розвитку.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 03 січня 2018, 09:24

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top