Відзнаки – лауреатам обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії за 2017 рік

20 грудня, саме перед початком пленарного засідання 17 сесії Сумської обласної ради, відбулося врочисте вшанування лауреатів Сумської обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії за 2017 рік. Голова обласної ради Володимир Токар вручив почесні відзнаки у різних номінаціях кращим представникам письменницької, журналістської, мистецької плеяди Сумщини.

Премія щороку призначається з метою стимулювання творчої праці видатних діячів літератури, журналістики, краєзнавства, культури і мистецтва, які зробили важливий внесок у літературно-краєзнавчо-мистецьку скарбницю рідного краю, засвідчення їх видатних особистих досягнень. Тож нинішня премія у номінації «Художня література» за особистий внесок у розвиток художньої літератури була вручена члену НСПУ Віктору Скакуну. За ряд публікацій з краєзнавства, культури та мистецтва в номінації «Журналістика» премію отримав член НСЖУ Олександр Козирь.

У номінації «Культура і народна творчість» високої відзнаки за високу майстерність, популяризацію, розвиток та збереження традиційного народного мистецтва України удостоєно майстра з декоративної обробки шкіри, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ігоря Смоленського. Члену Національної спілки краєзнавців України Валерію Власенку рішенням журі премія присуджена в номінації «Краєзнавство» за значний внесок у розвиток краєзнавства Сумщини, популяризацію історії рідного краю, національних українських традицій та видатних діячів Сумщини.

Від імені лауреатів слово мав сумський письменник, автор 26 поетичних і літературно-знавчих збірок Віктор Скакун. Він щиро подякував депутатському корпусу, особисто голові ради Володимиру Токарю за поцінування його більш ніж 50-річної літературної творчості, побажав плідної роботи народним обранцям, а ще - прочитав власний вірш про Україну.

Серед цьогорічних лауреатів обласної премії в номінації «Мистецтво» і член Національної спілки художників України Олександра Трегубова стала лауреатом за особистий внесок в розвиток образотворчого мистецтва. Відзнаку їй буде вручено пізніше

Також читайте:

Підготовка до сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube