Фінансистів ОТГ навчали особливостям формування бюджетів на 2018 рік

У Сумському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України, проходив тренінг "Формування бюджетів ОТГ на 2018 рік".

Присутні на заході представники фінансових управлінь об’єднаних територіальних громад Сумщини вивчали нормативно-правове забезпечення організації бюджетного процесу на рівні об’єднаних територіальних громад, алгоритм та принципи передачі бюджетних повноважень в аспекті децентралізації влади, система місцевих бюджетів у середовищі бюджетної децентралізації та міжбюджетні відносини, правила формування проектів місцевих бюджетів на 2018 рік, особливості планування видатків на освіту та культуру, тощо.

Спікерами тренінгу виступили радник з питань управління місцевими фінансами Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Олеся Голинська та радник з питань управління місцевими фінансами Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Юрій Петрушенко.

Також під час тренінгу говорили про особливості бюджетного планування в ОТГ, які створилися в кінці бюджетного року. Такі ОТГ, на думку Юрія Петрушенка, не можуть скористатися нормативними методичними рекомендаціями, оскільки створилися в кінці звичайного процесу бюджетного планування і ризикують мати фінансові проблеми з наповненням і виконанням бюджету у 2018 році.

Фінансисти громад під час тренінгу проявили неабияку активність. Велику зацікавленість аудиторії викликали питання запровадження програмно-цільового методу, оцінка бюджетних програм та сам бюджетний процес, відповідність фінансових планів рішенням сесій про місцевий бюджет.

За словами Олесі Голинської, як правило, в усіх областях стикаються саме з цими питаннями, які непокоять і аудиторію фінансистів ОТГ Сумської області. І наступна "больова точка" – позиції, які державна аудиторська служба буде дивитись у ході аудиту ефективності бюджетних програм. На тренінгу були розглянуті й ці питання, щоб запобігти можливим порушенням та більше не зіштовхуватись з ними в подальших бюджетних процесах.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 18 грудня 2017, 15:09

Увага оголошення!

22.08.2019 року об 11.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube