telegram Facebook Twitter Youtube

На Сумщині репрезентували сьомий випуск літературно-мистецького альманаху «Українська хвиля»

Нещодавно побачив світ сьомий випуск літературно-мистецького альманаху «Українська хвиля». Потужною «хвилею» добра та натхнення на теренах усього регіону назвав його перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, який був присутній на урочистій репрезентації збірника, що відбулась в Сумській обласній філармонії 8 грудня.

«Мені дуже приємно бути в аудиторії, де панує любов та доброта – це те, чого зараз не вистачає багатьом із нас, - звернувся до аудиторії Анатолій Якович. - Зараз на Сході країни йде війна, не завжди є порозуміння і серед нас. Напевно, саме творчі люди найкраще можуть донести до суспільства усі ті цінності, якими ми повинні керуватися. Я вже багато разів говорив про те, що нас усіх має об’єднати прагнення кращого життя для майбутнього покоління. Я, як і всі ви, бажаю, щоб мої онуки ходили у нормальний дитячий садочок, потім у школу, де могли б здобути якісні знання. Я хочу, щоб нашим дітям ставили оцінки не за «ранг» батьків чи родичів. Хочу, щоб талановита молодь не виїжджала за кордон, а працювала на благо рідної України. Хочу, щоб ми усі були у безпеці, - а це головне. Ми вже зрозуміли, що конфлікти не з’ясовуються зі зброєю у руках. Найефективніша зброя – слово, і ви доводите це своїм прикладом».

Перший заступник голови обласних парламентарів подякував організаторам заходу за ініціативу та вручив Грамоту Сумської обласної ради ідейному натхненнику і безпосередньому упоряднику альманаху Петру Товстусі за багаторічну плідну працю на книговидавницькій ниві, активну життєву позицію та вагомий особистий внесок у справу збереження, популяризації та розвитку національної культури.

Багато теплих слів та спогадів було сказано про постійного учасника всіх збірок літературно–мистецького видання «Українська хвиля» члена НСЖУ Миколу Єроху, який передчасно пішов з життя цього року. Своїми спогадами про письменника та поета поділився його товариш, депутат Сумської обласної ради Петро Нечмоня, за підтримки якого й вийшла сьома збірка альманаху.

За багаторічну плідну працю, особистий внесок у розвиток українського книгодрукування та сприяння у видавництві «Української хвилі» народному обранцеві вручено Подяку обласної ради.

«Це не просто збірка місцевих авторів, це об’єднання творчості мистецької плеяди Сумщини та інших регіонів України, - говорить Петро Нечмоня. - Свого часу власними творчими здобутками альманах підтримали такі видатні особистості, як народна артистка СРСР та народна артистка України Ада Роговцева, народний артист України Валентин Бурий, низка відомих письменників. Серед них і мій друг Микола Єроха, пам’ять про якого житиме вічно у його творах».

У сьомий випуск «Української хвилі» ввійшли твори більше 50 авторів. Є серед когорти талановитих письменників та поетів й народний депутат України Олександр Сугоняко, а також найменший поет – учень 7 класу Артемко Громак із Глухова з акровіршами і патріотичними поезіями.

Щороку збірник стає потужнішим, як за творчим змістом, так і за залученням авторів. Ця неймовірна «хвиля» любові до України та її духовності знову й знову досягає нових обріїв далеко за межами Глухова та навіть Сумщини.

Урізноманітнили творчий вечір солісти та пісенні колективи обласної філармонії. Також було виконано гімн гетьманського міста Глухова – осередку обдарованих поетів та письменників Сумщини.

Останнє оновлення на Понеділок, 11 грудня 2017, 16:32

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення