telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Армія – один із основних елементів стабільного розвитку Української держави

Сьогодні, 6 грудня,  з нагоди Дня Збройних сил України у Сумському обласному академічному театрі ім. М. С. Щепкіна відбулися урочистості за участі керівництва області, міста, військових, волонтерів та громадськості.

«Армія — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним до покладених на них завдань», - наголосив під час виступу перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль.

Захід розпочався з урочистого внесення Державного прапора України, після чого присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих захисників - за час війни на Сході тільки Сумщина втратила 133 військових.

Ми стали свідками народження лицарів нового покоління. Справжні патріоти – наші земляки - Олександр Аніщенко (підполковник групи «Альфа» Служби безпеки України), Сергій Табала («Сєвєр») за особисту мужність і самопожертву удостоєні найвищої нагороди – звання «Герой України». Сьогодні за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, звання Герой України було присвоєно (посмертно) сумчанину, воїну АТО Юрію Татарчуку, який загинув під час мінометного обстрілу, захищаючи кордон держави.

Як наголосив перший заступник голови обласних парламентарів, найважче сім’ям поранених та загиблих Героїв, адже після втрати годувальника за рідних заступитися нікому. Саме тому Анатолій Річкаль під час засідання Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю Верховної Ради України запропонував унести зміни до чинного законодавства і ввести 5-відсоткову квоту на працевлаштування учасників АТО в організації та установи незалежно від форм власності.

«Ми маємо все зробити для того, аби після війни учасники АТО повернулися до нормального життя. Я вірю, що в нашого народу вистачить мудрості і розуміння справитися з вирішенням цих соціальних проблем для людей, які в складні для держави часи стали на захист її кордонів», - зазначив посадовець.

Із нагоди відзначення Дня Збройних сил України Анатолій Річкаль нагородив Почесною грамотою обласної ради за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм та розбудову Збройних сил полковника у відставці, професора кафедри військової підготовки СумДУ Павла Трофименка. Також грамотами обласної ради було відзначено військовослужбовців 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади: заступника командира з морально-психологічного забезпечення 11-ї реактивної артилерійської батареї 4-го реактивного артилерійського дивізіону Олега Трофимчука, головного сержанта 8-ї реактивної артилерійської батареї 3-го реактивного артилерійського дивізіону Максима Кривошея, головного сержанта – командира бойової машини 12-ї реактивної артилерійської батареї 4-го реактивного артилерійського дивізіону Максима Литвиненка.

Незважаючи на невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає століть, а її бойові традиції формувалися у важких війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої світової війни. І сьогодні солдати і офіцери гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків – боронять рідну землю, забезпечують мирне життя свого народу. Тож не випадково саме напередодні Дня Збройних сил України відзначається День волонтера. Ці свята - неподільні, адже вони є виявом прагнення миру та злагоди.

Керівництво Сумської обласної ради не оминуло увагою і цих людей. Заступник голови обласних парламентарів Тетяна Головко привітала з святом волонтерську організацію «ОМОФОР», учасники якої займаються плетінням маскувальних сіток для воїнів АТО, та взяла участь у нагородженні. Депутат обласної ради Едуард Пінчук вручив членам організації цінний подарунок обласної ради.

«Особливо важко переоцінити роль волонтерської діяльності в умовах, коли на нашу землю прийшла війна. Нехай ваші благі справи повертаються вам добром подвійно! Вірю в те, що з таким тилом і допомогою Українська армія буде залишатися національною гордістю, гарантом безпеки нашої держави», - зазначила заступник голови обласного депутатського корпусу.

Останнє оновлення на Середа, 06 грудня 2017, 16:12

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top