17 людей щохвилини, 1 000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня… На Сумщині вшановують жертв Голодомору

Щороку, останньої суботи листопада, Україна вшановує жертв штучного голоду. Наша держава пережила три голодомори, проте Голодомор 1932-1933 років був наймасовішим і найжорстокішим. Сьогодні, 25 листопада, у Сумах у сквері пам’яті жертв Голодомору зібралося багато людей – керівники області та міста, духовенство, громадськість.

Майже кожен із присутніх згадував страшні спогади своїх рідних, коли за ніч вимирали цілими вулицями або навіть і селами. Як матері, вмираючи, віддавали останню зернину своїй дитині, як саджали на декілька років до в’язниці за пів мішка кукурудзи…

«Історія про загибель живих і ненароджених мільйонів українців, немає права на забуття», - на цьому наголосив перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, який долучився до жалобного заходу.

Втрати України внаслідок Голодомору склали близько 5 млн. осіб, Сумщина – одна з областей, яка постраждала найбільше. За даними досліджень щодня в Україні вмирало приблизно 25 тисяч людей, тобто понад 1 000 щогодини, або ж – 17 щохвилини…

«Я сам родом з Буринського району, дуже жахливо було чути розповіді від своїх рідних бабусь та дідусів, як вони виживали в той час, це було дуже страшно… Тому я пам’ятаю, що до речей, їжі та всього нажитого за життя вони дуже бережно ставились. Тому що вони знали ціну усьому, чим ми в даний час нехтуємо», - зазначив перший заступник голови обласної ради.

За всіма невинно убієнними у часи Голодомору було проведено Панахиду, яку відправили духовенство Української православної церкви Київського патріархату.

Присутні вшанували жертв страшної смерті хвилиною мовчання і поклали колоски та квіти до пам’ятного знаку.

Цього дня о 16.00 сумчани зберуться у сквері Тараса Шевченка, де разом запалять свічки пам’яті та долучаться до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Схилімо голови в глибокій жалобі і запалимо свою свічку, зігріваючи душі тих, кого в часи Голодомору не відспівували, не проводили, не поминали… Вічна пам’ять загиблим…

Останнє оновлення на Субота, 25 листопада 2017, 17:46

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради