Сумський обласний краєзнавчий музей ініціював зустріч молоді з учасниками Євромайдану

До Дня Гідності та Свободи – у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч молоді з учасниками доленосних подій листопада 2013 – лютого 2014 рр.

У музейній залі, де розгорнуто експозицію «Революція Гідності та АТО: сумський вимір», зібрались військовослужбовці Національної гвардії України (в/ч 3051), студенти Сумської філії Харківського університету внутрішніх справ та слухачі Сумського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції». Спікерами заходу стали учасники Євромайдану, громадські активісти Іван Бортник і Родіон Дученко.

Іван Бортник – очільник Сумської чоти 14-ї сотні Самооборони Майдану – поділився спогадами про власну участь у подіях Революції Гідності, важких і трагічних протистояннях між мітингувальниками та силовими структурами.

Про Євромайдан як територію «незалежної української України», його вирішальну роль у розвитку громадянського суспільства говорив депутат Сумської обласної ради, учасник Революції Гідності й АТО Родіон Дученко. Народний обранець відзначив важливість особистої активності кожного українця у подальшому відстоюванні демократичних цінностей та ідеї європейського розвитку України.

Гості заходу ознайомились із матеріалами експозиції «Революція Гідності та АТО: сумський вимір», матеріали якої зокрема розповідають про вікопомні події листопада 2013 – лютого 2014 рр., а також Героїв Небесної Сотні, у числі яких – Герой України сумчанин Олексій Братушка. Увазі відвідувачів представлено саморобні засоби захисту учасників Євромайдану у Києві та Сумах, військові та будівельні каски, шоломи та щити «Беркута», протигази та маски, листівки, фотографії, плакати. Унікальний експонат – «пневмо-міномет» – використовувався активістами київського Євромайдану 18–19 лютого 2014 р. під час сутичок із силовиками.

Хвилиною мовчання учасники зустрічі вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності й у зоні АТО.

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради