Керівники області та сільгоспвиробники обговорили шляхи розвитку аграрного бізнесу Сумщини

Про розвиток аграрного бізнесу Сумської області говорили на засіданні «круглого столу», що відбулося 15 листопада, напередодні Дня працівників сільського господарства. Відкрив захід очільник Сумської облдержадміністрації Микола Клочко. Також у засіданні взяли участь заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, заступник голови Сумської ОДА Микола Подопригора, ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика, представники наукових установ та аграрного бізнесу регіону.

Сільське господарство є для України та Сумщини зокрема стратегічним видом діяльності, - на цьому наголосила заступник голови обласної ради. Тетяна Головко зазначила, що з огляду на глобальні процеси підвищення цін на продовольчу продукцію, аграрний бізнес стає надзвичайно привабливим.

«Сумщина може бути потужним експортером аграрної продукції на світовий ринок. Головне – створити взаємовигідні партнерські відносини, а для цього потрібно підтримувати аграрну галузь регіону, чим і займається депутатський корпус та керівництво обласної ради. На Сумщині діє Програма розвитку АПК та сільських територій до 2020 року. На її реалізацію з обласного бюджету передбачено близько 25 млн. грн», - зауважила заступник голови обласних парламентарів.

Також з нагоди професійного свята, - Дня працівників сільського господарства заступник голови облради відзначила Грамотами директорів приватних підприємств «Буймерське» та «Засулля-5» Василя Провозіна та Миколу Костенка.

Керівники регіону та фахівці ділилися думками щодо перспектив аграрного експорту. Зокрема, обговорювали ймовірність відкриття «екзотичних» ринків в Китай та Індію. Про перспективи експорту агропродукції в ці країни наглядно доповіли заступник виконавчого директора Китайської торгової асоціації Василь Швець та радник голови Львівської ОДА з питань міжнародного співробітництва Юрій Котик.

Подальше входження до світового економічного простору, посилення процесів глобалізації торгівлі вимагають адаптації до нових та постійно змінних умов, а відповідно – подальшого удосконалення аграрного сектору. Ректор СНАУ, професор Володимир Ладика акцентував увагу присутніх на питанні інтеграції вищої освіти та аграрного бізнесу.

Зокрема, учасникам  «круглого столу» продемонстрували презентацію Магістерських курсів «Регіональний менеджмент» та «Точне землеробство».

Особлива роль аграрного сектору в соціально-економічному житті Сумщини обумовлюється не лише унікальним поєднанням сприятливих природно-кліматичних умов, а й спроможністю та бажанням агровиробників області використати свій природно-ресурсний потенціал, а отже зайняти вигідну нішу на світовому продовольчому ринку, - такої думки дійшли учасники засідання під час підведення підсумків.

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 жовтня 2018, 08:43

Увага оголошення!

22.08.2019 року об 11.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube