Депутати радилися щодо наповнення обласного бюджету від використання земель сільгосппризначення

Під головуванням керівника депутатського корпусу Володимира Токаря в обласній раді відбулося розширене засідання робочої групи з вивчення питання ефективного використання земельних ресурсів.
Очільники районів, депутати, керівники обласних управлінь та відомств, силових структур обговорювали роль місцевих адміністрацій, районних рад, ОТГ, сільських рад у контролі за ефективністю використання земель сільськогосподарського призначення.

«Наша область – аграрна, втім райони працюють недосконало у напрямку надходження до бюджету коштів від використання земель. А їх можна направити на соціальну сферу, на підтримку медичних та освітянських закладів, - наголосив під час засідання Володимир Токар. – Так, ми з’ясували, що за результатами роботи у І півріччі, наприклад, найгірше з виконання бюджету спрацювали буринчани. Тоді як Липоводолинський район відрахувань по ПДФО отримав на 1 мільйон більше, ніж Буринський, хоча «оподаткованої» землі тут менше. Чому так сталося, хто винен? Для вивчення цієї проблеми у квітні цього року й була створена робоча група, метою якої стали саме пошуки резерву наповнення обласного бюджету».

Робоча група побувала в Охтирському районі. Там на території Бугруватської сільради знаходиться більше 100 нафтових свердловин, а сільський бюджет не отримує в повному обсязі кошти за використання земель компанією «Укрнафта». Далі члени групи намагалася працювати в Буринському районі, втім, місцевий агропідприємець, депутат обласної ради Віктор Ладуха влаштував супротив і не дав можливості їм це зробити. Навіть більше, депутатів і спеціалістів обласних управлінь було облито зеленкою, заблоковано виїзд.

Тому Володимир Токар запросив правоохоронців безпосередньо приєднатися до членів робочої групи, аби в подальшому не допускати подібних ситуацій. Голова обласної ради наголосив, що депутати діють не у власних інтересах, а представляють інтереси виборців, тож і захищають їх від свавілля тих, хто незаконно використовує землі і не підтримує соціально-економічне співробітництво з громадами.

Голова робочої групи, керівник профільної комісії обласної ради з питань бюджету Микола Березін зазначив, що наразі відсутні дані в розрізі районів та сільських рад, ОТГ, які мають бути внесені до публічних кадастрових картографічних даних за категоріями земель. Також відсутні дані по землях у межах міських та селищних рад, ОТГ, які перебувають під будівлями колишніх КСП, не узаконені землі прибудинкових територій в містах, не з’ясовані питання сплати за землі власниками чи орендарями приміщень, розташованих у житлових будинках тощо. У результаті такого безладу, на переконання депутата, місцеві бюджети недоодержують значні суми коштів.

Водночас Микола Березін зауважив, що нині немає можливості проаналізувати вартість орендної плати через відсутність даних по посівних площах, по родючості ґрунтів. Не відомо, як і ким використовуються неуспадковані та невитребувані паї, немає чітких та прозорих правил у цій сфері, не визначена відповідальність керівників сільських рад та орендарів, не усунуті корупційні складові.

Керівники районів доповіли про ситуацію у своїх регіонах, про кількість порушених кримінальних справ щодо нецільового використання земель сільгосппризначення, напрямки резервів земельного фонду, участь орендарів у соціально-економічному розвитку територій.

Торкнулися учасники засідання і роботи правоохоронних органів щодо інциденту блокування роботи робочої групи у Буринському районі. «Чому у цьому питанні не розбиралися правоохоронці? Чому не порушене кримінальне провадження? Це бездіяльність правоохоронних органів!», - говорили члени робочої групи. Вони вважають, що випадок, про який іде мова, не хуліганські дії, а перешкоджання роботі депутатського корпусу і органів влади, при чому з грубим порушенням законодавства і застосуванням сили.

Підсумовуючи роботу засідання, члени робочої групи вирішили не залишати це питання без належної уваги, блокувати незаконне використання земель і вимагати професійної роботи від правоохоронних органів.

«Ми всі повинні спільно працювати над збереженням людських, природних ресурсів області над створенням нових робочих місць, розвитком соціальної сфери, духовності наших людей і вимагати позитивної віддачі в збереження і розвиток нашої області, а значить, і України», - резюмував Микола Березін.

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 жовтня 2018, 08:42

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube