telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Обласні депутати дали високу оцінку стану підготовки кадетського корпусу до нового навчального року

Напередодні першого вересня депутати Сумської обласної ради проінспектували готовність до нового навчального року Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка.

Свого часу обласні парламентарі стояли біля витоків відновлення кадетського руху на Сумщині, переймалися проблемами реконструкції приміщення, створення сучасної матеріально-технічної бази. І зараз, незважаючи на те, що цей навчальний заклад – один з провідних в області - є державним, продовжують цікавитися справами в ньому.

- Метою нашого теперішнього візиту до кадетського корпусу, - говорить голова постійної депутатської комісії з питань бюджету Микола Березін, - стала потреба подивитися, як підготувалися тут до першого вересня, чи задовільні умови створено для навчання, фізичної підготовки, відпочинку ліцеїстів. Адже, ні для кого не секрет, що серед хлопців, які проходять тут військовий вишкіл, більшість - вихідці з Сумської області. А це діти наших виборців, які довірили нам представляти їхні інтереси в обласному парламенті. Тож ми не можемо бути байдужими і до проблем сумських кадетів.

До слова, обласні парламентарі, які в раді представляють різні регіони, були приємно вражені тим фактом, скільки дітей з їхніх округів навчається в ліцеї. Так, тільки сумчан і з району майже 200, а ще роменчани, конотопці,  лебединці й охтирчани. З інших районів менше дітей, але з усіх приїздять хлопці на навчання, бо мріють в майбутньому бути офіцерами.

Депутат Олександр Буднік, оглянувши разом з колегами чисті й охайні кімнати для сну, відпочинку та самопідготовки, навчальні кабінети, спортивні куточки, санвузли, не приховує задоволення:

- Кадетський корпус для Сумщини – перлина, яку необхідно зберегти, як і його історію та традиції. Тут створено чудові умови для змужніння наших хлопчаків. А наш військовий потенціал саме й залежить від таких ось вихованців. У майбутньому – вони гордість і слава української армії.

Але вже й сьогодні ліцей гордиться своїми випускниками – більше 80 відсотків з яких закінчили чи навчаються у вищих військових навчальних закладах. Є тут і свої герої-офіцери, чию мужність, витривалість, фізичну і бойову підготовку перевірено бойовим хрещенням на східному фронті.

- Офіцерсько-викладацький склад навчального закладу докладає всіх зусиль, аби наші діти виросли справжніми патріотами своєї землі, справжніми мужчинами, розумними, чуйними людьми, - така думка представників батьківського комітету кадетського корпусу.

- А ще ми хочемо подякувати за увагу і підтримку, усіляку допомогу депутатському корпусу Сумської обласної ради, особисто його очільнику Володимиру Миколайовичу Токарю, який був серед тих народних обранців, що створювали в Сумах військовий ліцей, - говорить голова батьківського комітету Світлана Ходак.

Звичайно, додають батьки, спільними зусиллями створено задовільні умови для навчання і фізичного загартування кадетів, але існують проблеми, які їм самотужки здолати не сила. Насамперед йдеться про ремонт даху приміщення навчального закладу. А ще дуже хотілося б, аби знайшлися небайдужі підприємці, які б спонсорували придбання гарної парадної форми для всіх ліцеїстів.

- Обласні депутати діють у рамках своєї компетенції, - наголошують депутати Юрій Меєрович, Володимир Поцелуєв, Костянтин Товстуха, - однак ми не залишаємося осторонь проблем кадетів.

Так, на одній з останніх сесій обласної ради було прийнято звернення до керівництва держави щодо створення у місті Суми вищого навчального закладу – військового інституту ракетних військ і артилерії. Народні обранці мотивували це рішення тим, що це питання є актуальним як ніколи: аби відстоювати незалежність Вітчизни потрібно більше уваги приділяти підготовці її захисників – фахових військових, створенню їм належним умов для навчання та тренувань. Такі умови в Сумах є. А серед курсантів буде більшість недавніх кадетів, які пройшли початкову військову підготовку в Сумському ліцеї-інтернаті.

- Нещодавно на базі нашого кадетського корпусу відбулася Всеукраїнська спартакіада серед військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, - ділиться враженнями депутат обласної ради і заступник головного судді на цих змаганнях Микола Березін, - і керівники 20 подібних навчальних закладу по-доброму позаздрили матеріальній базі сумчан, висловили захоплення військово-фізичною підготовкою наших хлопців, яким, до речі, не було рівних. Перше місце – заслужена перемога!

Про високий рівень навчально-виховного процесу, військово-фізичної підготовки в Сумському кадетському корпусі свідчить і той факт, що до нього намагаються вступити хлопці з інших регіонів України, незважаючи на те, що там є свої аналогічні ліцеї. Майже сотня кадетів навчається нині з Києва і області, Харкова, Полтави...

- Сумська кадетка – найкраща в Україні, - стверджують самі ліцеїсти, дружня родина яких нинішнього навчального року поповнюється ще 157 кадетами. У їхньому розпорядженні – затишні спальні, сучасно оформлені класи, створено усі умови для комфортного проживання. До речі, нещодавно по лінії Міністерства освіти з Китаю надійшла гуманітарна допомога – 50 нових комп’ютерів для кабінету інформатики.

Підбиваючи підсумки відвідувань, депутати обласної ради відзначили високий рівень підготовки навчального закладу до нового навчального року, порядок, охайність і чистоту корпусу, що є беззаперечною заслугою всього офіцерсько-викладацько-учнівського колективу та його керівника.

 

Документи облради

Go to top