Відбулось засідання робочої групи з вивчення проблемних питань природного заповідника «Михайлівська цілина»

У засіданні робочої групи з вивчення проблемних питань природного заповідника «Михайлівська цілина» взяли участь депутати обласної ради, представники обласної державної адміністрації, громадськості, керівники Лебединського району, науковці, співробітники заповідника. 

Відкрив засідання депутат обласної ради, голова робочої групи Сергій Демеха, який розповів про мету створення робочої групи, а також оприлюднив ініціативу представників ГО «Сумське земляцтво» у м. Київ щодо перейменування відділення «Михайлівська цілина» Українського степового природного заповідника НАН України на природний заповідник «Михайлівська цілина» ім. Петра Калнишевського».

Мав слово перший заступник ГО «Сумське земляцтво» у м. Київ Віктор Соболевський. Він закцентував увагу присутніх на тому, що наш земляк Петро Калнишевський - видатна постать історії, 16 разів поспіль обирався кошовим отаманом Запорізької Січі, 30 років відбув на Соловках. Пан Соболевський зазначив, що роменчани зробили чимало для увічнення пам’яті земляка, і на його думку, перейменування доцільне. Але справа не лише у перейменуванні. Він наголосив на необхідності зацікавлювати людей, поширювати інформацію, вести просвітницьку роботу, враховуючи ще й те, що наступного року «Михайлівська цілина» відзначатиме 90 років від часу свого заснування. Серед головних проблем він назвав дороги, відсутність фінансування, можливості впливати на процеси на рівні області, адже заповідник має статус державного і підпорядкований безпосередньо НАН України.

Питання про те, що треба рятувати перлину Сумщини, об’єднало присутніх, а от що стосується зміни назви думки різнилися. Одні наполягали – треба робити все, аби посилити інформаційну цінність назви, інші – на тому, що «Михайлівська цілина» – це «90-та річний бренд, назва самодостатня». Тож пропонувалось навіть назвати ім’ям Петра Калнишевського створений Верхньосульський національний парк.

«Ми всі хочемо, щоб наш заповідник процвітав, щоб не соромно було перед нащадками за нашу бездіяльність», - зазначила заступник голови обласної ради Тетяна Головко. Враховуючи те, що «Михайлівська цілина» відіграє велике значення у формуванні позитивного іміджу області, вона запропонувала керівнику робочої групи Сергію Демесі, аби він дав доручення членам групи та спеціалістам підготувати звернення до вищого керівництва держави: Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, аби вирішити зазначені проблеми. А саме, щодо можливості якісного управління, фінансування, упорядкування під’їзних шляхів, а заходи до святкування 90-річчя перлини Сумщини включити до державного кошторису.

Звернення мають підтримати депутати обласної ради на найближчій сесії, а напередодні відбудеться виїзне засідання робочої групи на Лебединщину.

Останнє оновлення на Четвер, 08 червня 2017, 21:38

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради