У Хоружівці відкрито центр соціально-психологічної реабілітації

До дня захисту дітей у Хоружівці Недригайлівського району на базі будинку-інтернату урочисто відкрили комунальний заклад Сумської обласної ради – Хоружівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Тут зможуть одержувати необхідну психологічну допомогу та проходити реабілітацію діти, що опинилися у тяжких обставинах та пережили насилля. Центр розрахований на перебування одночасно до 50 дітей.

Неповнолітні з метою повернення до нормального життя будуть протягом 9 місяців проживати у комфортних умовах та під наглядом спеціалістів проходити  соціально-психологічну реабілітацію. А їхні батьки у той самий час матимуть змогу переосмислити своє ставлення до дітей, виправитися та повернути нащадків до власних родин.

На свято урочистого відкриття Хоружівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей завітало багато гостей. Серед присутніх були й депутат Сумської обласної ради Віра Лаврик, начальник управління майном та депутат Сумської обласної ради Дмитро Нагорний, начальник Сумської обласної служби у справах дітей Юрій Каліновський, голова Недригайлівської об’єднаної територіальної громади Ігор Остапчук та інші почесні гості.

Ошатна територія, комфортні умови проживання та харчування, підсобне господарство – результат багаторічної плідної роботи як самого колективу, так і депутатського корпусу Сумської обласної ради, органів влади Хоружівського району і місцевого агрогосподарства.

«Створення Хоружівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей – це відповідь обласної ради та вимогу часу, - зазначив Дмитро Нагорний. - Слід визнати, що до таких центрів потрапляють не лише діти-сироти, але й діти з повних сімей. Тож створення такого закладу у Хоружівці дозволило не тільки створити комфортні умови для соціально-психологічної реабілітації дітей, але й зберегти матеріальну базу та додатково створити 50 робочих місць в аграрному за своєю спеціалізацією районі».

Ініціатором створення закладу шляхом перепрофілювання Хоружівського будинку-інтернату виступила депутат Сумської обласної ради Віра Лаврик. Адже матеріальна база та кістяк трудового колективу залишилися новоствореному центру від минулого закладу.

«Міжнародний день захисту дітей - це прекрасне свято радості та надії, - зазначила у своєму вітальному слові депутат Сумської обласної ради Віра Лаврик. – Сьогодні перед нами, перед депутатським корпусом постають нові завдання. Ми стикаємося з випадками насильства у родині, а діти потребують психологічної, фізичної реабілітації та соціальної корекції. Тому у співпраці з обласною службою у справах дітей виникла ідея створення центру соціально-психологічної реабілітації дітей на базі Хоружівського будинку-інтернату. І вже з 1 квітня центр розпочав свою роботу.

Звісно, ніщо не може замінити власної родини. Але тут, у цьому закладі створені усі належні умови для повноцінного навчання та виховання дітлахів. Дітей тут люблять».

Малеча ж підготувала для гостей концертну програму та своїми чарівними посмішками доводила, що до них у новоствореному центрі ставляться добре.

Останнє оновлення на П'ятниця, 02 червня 2017, 15:25

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради