telegram Facebook Twitter Youtube

Депутати обласної ради від фракції УКРОП передали у ВР кейс проблематики Сумщини

Під час робочого візиту в Суми народний депутат України Віталій Купрій зустрівся з головою та членами фракції Патрії УКРОП в обласній раді. Народні обранці обговорили суспільно-політичну ситуацію в країні та соціально-економічний стан Сумської області Лідер укропівців у місцевому парламенті Владислав Луговий ознайомив парламентарія з ситуацією, що склалася у Сумах та в інших містах області, де газовики-монополісти нав’язують мешканцям багатоповерхівок встановлення загально будинкових засобів обліку спожитого блакитного палива. «Слід терміново зафіксувати на законодавчому рівні встановлення індивідуальних, а не загальнобудинкових лічильників. Це покладе край несправедливості при обрахунках, коли людей змушують платити більше, не обґрунтовуючи економічно цифри в платіжках».

За словами Владислава Лугового, грабіжницькі рахунки спонукають людей до непарламентських методів боротьби за свої права, тоді як законодавець може легко вирішити конфліктну ситуацію голосуванням у сесійній залі під куполом.

Андрій Божок під час зустрічі з Віталієм Купрієм говорив про лісову галузь та екологію. Він наголосив: місцеві обранці вітають мораторій Верховної Ради на експорт необробленої деревини. «Ця заборона продавати за кордон лісове багатство переслідує національні економічні інтереси. Сумщина на півночі – край лісів, і ми повинні відстоювати позиції наших місцевих деревообробних підприємств. Адже це робочі місця, надходження до бюджету, розвиток галузі», - говорить депутат.

Інше, на що він звернув увагу народного депутата, - проблема утилізації непридатних до використання пестицидів. «Поводження з цими шкідливими агрохімікатами має, нарешті, потрапити у фокус уваги парламенту. Знешкодження та утилізація небезпечних речовин потребує законодавчого регулювання. Зокрема, давно на часі створення спецпідприємств, які б знищували небезпечну хімію. Проблема полягає в тому, що вона накопичується, що створює численні ризики для екології регіону, в якому, на відміну від іноземців, немає фахових компаній для утилізації пестицидів».

Його колега по фракції Андрій Кисіль звернув увагу на соціальні проблеми сільських територій: після того, як уряд підвищив мінімальну заробітну плату, але не скорегував відповідно до економічної ситуації пенсії, чимало людей в українській глибинці опинились на межі виживання. Укропівець говорить: «Не секрет, що на селі живе більше літніх людей, ніж у містах, порівняно з іншими віковими територіями. І для цих людей пенсія – основний вид доходів, значно менших за рівень цін, що постійно ростуть. Ми живемо в парламентсько-президентській республіці, і Верховна Рада повинна рішучіше спонукати уряд до проведення відповідальної соцполітики, зважати на існуючі реалії життя».

У свою чергу, парламентарій запевнив однопартійців: депутати з міжфракційного об’єднання «УКРОП» завжди раді співпраці з колегами по обласному представницькому органу. За словами Віталія Купрія, він уважно вивчить пакет місцевої проблематики і сприятиме потрібним змінам у законодавчому полі країни.

Також читайте:

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення