telegram Facebook Twitter Youtube

Депутати вимагають прозорості продажу деревини лісогосподарськими підприємствами області

Сьогодні, 24 січня, в Сумській обласній раді відбулось засідання тимчасової контрольної комісії з питань забезпечення контролю за використанням і охороною земель, надр та інших природних ресурсів на території області.

На порядку денному - стан реалізації наказу Державного комітету лісового господарства щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини, створення торговельних майданчиків для проведення торгів деревиною, наповнення місцевих бюджетів області від виробничої діяльності лісогосподарських підприємств, у тому числі й від реалізації деревини, та стан заповідника «Михайлівська цілина».

На засідання були запрошені керівники лісогосподарських підприємств області, представники прокуратури, СБУ, ГО «Майдан», податківці.

За інформації заступника керівника обласного підприємства «Сумиліс» Віталія Ігнатченка, підприємство за підсумками 9 місяців 2016 року просідає перші місця з усіх показників в Україні. Тут заготовили 726 тисяч  куб. м деревини, 762 млн. грн. отримали від реалізації. На аукціони направили 396 тисяч куб. м, переробили у власних цехах - 115 тисяч куб. м, 226 тисяч куб. м - на дрова. Більше 300 млн. грн. (40% від реалізації) сплатили податків. Згідно з законом, який забороняє експорт деревини, активізують переробку. Нещодавно у Шосткинському лісгоспі запустили нову переробну лінію вартістю 7 млн. грн.

Депутати відзначили роботу сумських лісівників, однак поставили під сумнів законність діяльності «Агропромбіржі», через яку переважно і продається сумська деревина. За словами депутата обласної ради Віктора Дубінки, ця біржа є, власне, приватним підприємством, бере високий відсоток від своїх послуг.

Депутати наголосили на прозорості роботи бірж, які діють на терені області, а тому вирішили звернутись до правоохоронних органів, аби ті перевірити їхню діяльність. Після отримання висновків пропонуватимуть сумським деревообробникам, яких в області налічується близько 40, створити біржу самостійно й утримувати її на внески.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

Документи облради