В області підбили підсумки Всеукраїнської акції «Децентралізаційний марафон-2016»

У засіданні взяли участь перший заступник голови ОДА Олександр Марченко, перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль, помічник голови облради, депутат обласної ради Валерій Толбатов, координатор Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України Ніна Мельник.

Присутні говорили про те, що менше ніж два роки в Україні утворено 367 територіальних громад, у 183 із них проведуть вибори голів та депутатів у цьому місяці.

«На Сумщині у 2015 році була створена лише одна Березівська ОТГ, а в цьому році їх стало  15, – зазначив Олександр Марченко. – Станом на сьогодні в об’єднаних громадах уже мешкають близько 86 тисяч осіб на території площею  майже 4 тисячі квадратних кілометрів. Це досить серйозний масштаб реформи. Він вимагає надзвичайної відповідальності від нас усіх – громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування».

Для того, щоб децентралізаційна реформа впроваджувалася активніше, сьогодні Верховна Рада має прийняти цілий ряд законопроектів, зокрема, законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад» (№ 4676), «Про внесення змін до законодавчих актів (щодо добровільного приєднання територіальних громад «олійна пляма»)» (№4772) та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу (щодо добровільного приєднання територіальних громад) (№4773).

За словами координатора Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України Ніни Мельник, 2016 рік був продуктивний щодо децентралізаційних процесів на Сумщині. Він дав розуміння безповоротності реформи і новий поштовх громадам області до об’єднання.

Анатолій Річкаль зауважив, що наступний рік стане ключовим для реформи децентралізації в Україні. «Реформа місцевого самоврядування – це один із головних заходів сьогодні для модернізації нашої країни, для збереження її суверенітету, для того щоб змінилася якість життя людей, якщо ми досягнемо цієї мети. І наше завдання сьогодні – всіляко сприяти процесу децентралізації», - наголосив перший заступник голови обласної ради.

«Наразі вже заявили про себе Краснопільська та Садівська ОТГ, активні процеси відбуваються у Лебединському, Недригайлівському районах, у містах районного та обласного значення – Лебедині, Ромнах, Конотопі, Кролевці, Путивлі», – зазначила Ніна Мельник.

Останнє оновлення на Четвер, 08 грудня 2016, 18:40

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради