telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

«Наш дух не зламати, свободу не вбити!»: у музеї відбулись урочистості до Дня Гідності та Свободи

У краєзнавчому музеї відбулась зустріч учнівської, студентської молоді та мешканців Сум з громадськими активістами, які під час Помаранчевої революції 2004р. та Революції Гідності 201 –2014рр. стали на захист прав і свобод людини, національних інтересів та європейського вибору України.

Відвідувачі музею ознайомились із новою стаціонарною експозицією-інсталяцією «Революція Гідності та АТО: сумський вимір» і комплексом матеріалів, присвячених подіям Помаранчевої революції та участі у них жителів Сумщини.

У вступному слові директор музею Владислав Терентьєв повідомив, що саме в цей день – 21 листопада 2016 року – Президент України Петро Порошенко підписав Указ про присвоєння звання «Герой України» мешканцю м. Суми, захиснику Донецького аеропорту Сергію Табалі (посмертно). Керівник закладу звернув увагу на те, що в експозиції музею представлено матеріали про Героїв України сумчан Сергія Табалу, Олексія Братушку й Олександра Аніщенка, які виявили особисту мужність під час Революції Гідності та у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України.

Своїми думками з нагоди третьої річниці Євромайдану поділились запрошені на захід громадські активісти. Незмінний співорганізатор більшості акцій міських патріотичних організацій Віктор Казбан пригадав події Помаранчевої революції в Сумах, коли він був активним учасником протесту проти фальсифікацій виборів Президента України 2004 р. Сумський міський голова Олександр Лисенко розповів про участь у подіях Революції Гідності, відзначив громадянську мужність сумської молоді, яка ще з часів Революції на граніті відстоює демократичні цінності та ідеї європейського розвитку України.

Координатор Сумського обласного громадського об’єднання «Майдан», юрист, правозахисник Юрій Тищук підкреслив, що Помаранчева революція та Революція Гідності стали серйозним поштовхом до зміни морально-етичного орієнтирів в українському суспільстві та його національної самоідентифікації.

Голова всеукраїнської організації «Молодий Народний Рух» Андрій Рибалко наголосив, що найкращий спосіб увічнити пам'ять загиблих на Євромайдані – створити державу, заради якої Герої Небесної Сотні йшли на смерть, та закликав молодь стати фундаторами нової України. «Кожен день працювати, віддаватися Україні, вчитися перемагати», – так сформулював власне бачення активної громадянської позиції депутат Сумської обласної ради, учасник Революції Гідності та АТО Родіон Дученко.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів учасники заходу вшанували пам'ять загиблих під час Революції Гідності й у зоні АТО.

Документи облради

Go to top