telegram Facebook Twitter Youtube

«Мистецькі сходи» Сумщини

Заступник голови Лілія Ричкіна та голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики Сумської обласної ради Ігор Науменко взяли участь у святі працівників культури регіону.

Сумський обласний театр для дітей та юнацтва радо зустрічав представників мистецької спільноти Сумщини з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Сумщина не лише зберегла неоціненні скарби, а й примножила їх у яскравих творчих програмах і проектах, діяльності понад тисячі осередків культури і мистецтва. Саме тому обласна культурно-мистецька акція «Мистецькі сходи», організована і проведена Сумським обласним науково-методичним центром культури і мистецтв за підтримки управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, зібрала працівників галузі. Їхній професіоналізм є надійним підґрунтям для процвітання української культури.

Цьогорічне урочисте дійство відбулось у форматі професійного рейтингу, який визначив відповідні номінації й категорії основних професій галузі, а саме у бібліотечній, клубній, музейній справі тощо.

З вітальним словом та щирими святковими побажаннями до присутніх звернулась начальник управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації Олена Мельник, яка й розпочала урочисту церемонію нагородження. Спеціальними подяками за плідну співпрацю та вагомий особистий внесок у розвиток національної культури нагороджені заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош, директор Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Лариса Тихенко, директор ТОВ «Теларадіокомпанія «Академ ТВ» Сергій Клочко, директор Сумської дослідницької станції садівництва Інституту садівництва НААН України В’ячеслав Фільов. Продовженням церемонії стали нагородження у номінаціях «Універсальний лідер» та «Золотий голос».

Дякуючи творчому неспокою й високому професіоналізму педагогів мистецьких навчальних закладів Сумщини, за вагомі мистецькі здобутки у престижних Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях і конкурсах заступник голови Сумської обласної ради Лілія Ричкіна вручила нагороди у номінаціях «Мистецька освіта» у двох категоріях: «Гордість мистецької освіти» та «Досягнення мистецької освіти».

Працівники клубних закладів – зберігачі та примножувачі духовної спадщини нашого краю. Голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики Сумської обласної ради Ігор Науменко нагородив переможців у номінації «Клубні заклади» в категоріях «Компетентність та новаторство» і «Майстер організації дозвілля» за неоціненний внесок у народне мистецтво, відродження української національної культури, розвиток народної аматорської творчості.

Директор Сумського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Владислав Терентьєв відзначив номінантів у категоріях «Музейний виставковий проект», «Фольклор та традиційна обрядовість», «Народні майстри та умільці» у номінації «Культурна спадщина». За високий професіоналізм і самовіддану працю заступник начальника управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації Антоніна Ігнатченко відзначила переможців у номінації «Бібліотечна справа» в категоріях «Професіонал бібліотечної справи» та «Креативний бібліотекар».

Голова Сумського обласного комітету профспілок працівників культури Олександр Даниленко, звертаючись до присутніх, зазначив, що яскраві та самобутні творчі колективи Сумщини своїм мистецтвом, плідною працею щодня дарують людям радість та примножують велич нашого краю. А далі нагородив переможців номінації «Творчі колективи».

Чудовим наповненням святкового дійства стали яскраві виступи талановитих виконавців – народного театру-студії «Артель мода» Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, ансамблю народного танцю «Силует» Сумського державного університету, ансамблю народної пісні «Слобожанські барви» Сумської обласної філармонії та гурту «Різні сни» Конотопського районного будинку культури. Глядачі сповна насолодились неперевершеним «золотими голосами» під час виступів заслуженого артиста України, соліста Сумської обласної філармонії Леоніда Матвієнка, артиста-вокаліста Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна Петра Челялі та юної вокалісти – учениці Сумської міської дитячої музичної школи №2 Катерини Сороки.

Після свята працівники культури області ще довго обмінювались враженнями, бажаючи один одному невичерпного натхнення, потужної творчої енергії та втілення в життя різноманітних, приголомшливих мистецьких ідей заради гідного представлення України у світовому культурному просторі.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 листопада 2016, 16:41

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення