На головній площі Сум зустрічали воїнів АТО

На площі Незалежності сумчани урочисто зустріли бійців 15-го батальйону «Суми», який входить до складу 58-ї окремої мотопіхотної бригади сухопутних військ ЗСУ і вчора повернулися із зони проведення АТО. Військові майже рік захищали країну в Авдіївці – в районі Ясинуватської розв’язки.

Привітали бійців керівники області та міста, єпископ Сумської та Охтирської єпархії УПЦ КП владика Мефодій, рідні та близькі бійців, жителі Сум.

Звертаючись до вояків, голова обласної ради Семен Салатенко подякував їм за те, що вони, не вагаючись, узяли до рук зброю і стали на захист рідної України. «Слава вам, українські герої! Вітаю вас на мирній землі. І від імені усього депутатського корпусу дякую вам за ваш подвиг. Ви пройшли непросте випробування – майже рік провели в окопах під постійними обстрілами і не зламались. Ми впевнені, що, не дай Боже, ворог посягне на нашу землю, бійці 15-го батальйону стануть на захист рідної Сумщини», - зазначив у своєму слові очільник обласного парламенту. Він додав, що обласна рада всіляко допомагала й продовжуватиме допомагати військовим.

Від жителів Сум начальнику батальйону Олександру Мордванюку було вручено коровай. Присутні на площі відзначили самовіддані дії військових під час проведення антитерористичної операції. Бійці, в свою чергу, дякували сумчанам за їх допомогу обмундируванням, технікою, одягом, їжею.

У строю навіть були дві собаки – Лорд і Арчі, які стали не лише охоронцями, а й вірними друзями військових. До речі, обидва собаки були залишені місцевими жителями, а хлопці їх забрали до батальйону.

Керівники області та міста вручили воїнам грамоти й подяки. Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Батальйон було сформовано переважно з добровольців Сум та області 23 квітня 2014 року, з травня 2015 увійшов до складу 58-ї бригади. В АТО військові були майже 800 днів. За весь період 9 бійців загинуло, 53 – поранено. 13 військових удостоєно високих державних нагород, 6 з них – посмертно. 730 отримали недержавні нагороди.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради