Школи Сумського району замерзають

Про це заявив глава обласної ради Семен Салатенко під час інспектування навчальних закладів у Косівщині та селищі Сад.

«Зима в Сумському районі, вірніше, опалювальний сезон, настав раптово для районної влади! Тому нам разом з волонтерами, напевно, доведеться передавати буржуйки не в школи в зоні АТО, а в навчальні заклади, що знаходяться в кілометрі від обласного центру. Мене вражає ситуація, коли наш земляк - голова військово-цивільної адміністрації Красногорівки Олег Ліванчук за 500 м від лінії зіткнення і при постійних обстрілах зумів підготувати школи до зими, а на мирній території діти третій тиждень сидять по домівках. Парадокс!» - приголомшено говорить керівник депутатського корпусу. 

Справа в тому, що чотири школи Сумського району знаходяться третій тиждень на вимушених канікулах у зв'язку з неможливістю дотримання температурних норм. У деяких немає єдиного вузла обліку газу, в інших - дозволу на пуск газу. Батьки змушені ходити на роботу, а діти молодшої школи знаходяться без нагляду. При цьому голова РДА Геннадій Дорошенко відмовився інспектувати школи разом із Семеном Салатенком, мотивуючи тим, що в даний момент знаходиться в ПАТ «Сумигаз» і докладає зусиль для подачі тепла. Виникає цілком логічне запитання: чому очільник району цим займається через два тижні після початку опалювального сезону - 24 жовтня, а не влітку, як повинно бути?

Тому спікер обласного парламенту вирішив проінспектувати школи самостійно. Відвідав дві - Косівщинську і в селищі Сад. Поговорив з директорами, головами сільрад. Вони зазначили, що про ситуацію інформували відділ освіти РДА та безпосередньо голову району ще влітку. Але рішенням сесії кошти були перенаправлені на зарплату вчителям, вирішивши, що монополіст «Сумигаз» дасть їм тепло в кредит. Але не вийшло так, як планувалося. Допомогою області район теж погребував.

«У кожній зі шкіл, в якій я побував, учиться до 300 дітей, - говорить Семен Салатенко. - У дошкільній групі при Садівській школі - 24 дитини. І тільки тут підтримують температурний режим електроприладами. У навчальних класах шкіл температура 8-9, а в деяких і 6 градусів тепла. Вчителі працюють, загорнувшись в теплі пальта. Кажуть, що діти наздоганятимуть навчальну програму до 30 грудня. Але всі ми знаємо, як це відбувається в період передноворічних свят! Я вважаю, що такої ситуації не можна було допускати».

Минулої зими депутати обласної ради пропонували встановити в навчальних закладах району твердопаливні котли, але глава Сумської РДА відмовився. Та й зараз не звернувся за допомогою фінансування.

Голова обласної ради зазначив, що бере ситуацію під особистий контроль. І якщо до кінця місяця в школах Сумського району не буде приведений у норму температурний режим, хоче ініціювати звіт голови РДА Геннадія Дорошенка перед депутатами та повідомити про ситуацію до Кабінету Міністрів. 

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради