telegram Facebook Twitter Youtube

Семен Салатенко звертається до правоохоронців ретельно розслідувати справу щодо побиття Верхньосироватського сільського голови

На прохання представників Верхньосироватської громади та голови сільської ради Алли Александрової 20 жовтня в Сумській обласній раді відбулася зустріч з керівництвом головного самоврядного органу області.

Очільник обласних парламентарів Семен Салатенко, перший заступник голови Анатолій Річкаль та заступник голови Лілія Ричкіна уважно вислухали відвідувачів. Серед них були депутати Сумської районної та Верхньосироватської сільської рад, представники виконкому сільради та громадських організацій.

Питання, як з’ясувалося, досить проблемне і непросте, адже 13 жовтня під час сесії сільської ради стався неприємний інцидент. За інформацією сільських депутатів, активісти, які в селі представляють громадську організацію «Право Сумщини на майбутнє», начебто не погодилися з рішенням сесії щодо питання децентралізації. Тоді депутати висловилися проти приєднання двох сіл до громади з центром у Верхній Сироватці. У результаті потасовки сільський голова – тендітна жінка – отримала травму від здорових мужиків. І хоча нині Алла Миколаївна перебуває на лікарняному через перелом ключиці, вона все ж приїхала до Сум, аби донести керівникам обласної ради прохання своїх виборців-односельців.

Як розповіли верхньосироватці, інцидент на сесії, це лише вершина айсберга, адже проблема набагато глибша і задавнена у часі. Як вони говорять, «розсадник зла» знаходиться в громадській організації «Право Сумщини на майбутнє», куди увійшли колишні керманичі села. І саме вони ставлять палки в колеса новій команді реформаторів, яка прийшла до влади минулого року. Найбільше нарікань було висловлено на адресу директора місцевої школи, яка переслідує особисті інтереси, начебто вдаючись до відвертих залякувань учнів, учителів, батьків, змушує їх не підтримувати діяльність сільського голови, депутатів, чинити протиправні дії тощо.

Як відомо, за фактом нанесення сільському голові тілесних ушкоджень середньої тяжкості поліція вже відкрила кримінальне провадження за ст. 122 КК України. Що ж до іншої отриманої інформації, то голова обласної ради Семен Салатенко, який назвав події у Верхній Сироватці «ганебним фактом», дав доручення невідкладно підготувати та відправити у відповідні правоохоронні та фіскальні установи звернення з проханням розібратися у ситуації, здійснити фінансовий та земельний аудит діяльності сільської ради нинішнього і попереднього скликань, вивчити інші питання конфлікту. Лілія Ричкіна додала, що обласні депутати не залишать без уваги це питання і сприятимуть його об’єктивному вивченню з вжиттям правових і етичних заходів.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

Документи облради