«Круглий стіл»: «Від нас, жінок, дуже багато чого залежить»

У Сумській обласній раді відбулося засідання «круглого столу»: «Рівні можливості у сучасній українській політиці: стратегії досягнення та перспективи».

У зібранні взяли участь голова Сумської обласної ради Семен Салатенко, народний депутат України Ірина Суслова, заступник голови ради Лілія Ричкіна, заступник голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик, представниці Гендерного ресурсного центру СумДУ Ніна Світайло та Андріана Костенко, депутати обласної ради різних скликань, науковці, жіноцтво Сумщини.

Мета заходу – налагодження комунікацій та створення депутатського об’єднання «Рівні можливості», головним завданням якого має бути поліпшення становища жінок у суспільстві та досягнення паритетного представництва жінок і чоловіків у процесах управління областю.

Ірина Суслова розповіла про реалізацію відповідного проекту у Верховній Раді, який сьогодні об’єднує 47 жінок-депутатів із різних фракцій. Необхідність його впровадження, за її словами, викликана зокрема й тим, що Україна за рівнем гендерної рівності посідає 67 місце у світі.

Єдиний чоловік серед присутніх жінок – голова облради Семен Салатенко – зазначив, що йому дуже приємно бачити таких чарівних представниць прекрасної статі. «Насправді ми завжди підтримуємо ініціативу збільшення кількості жінок у політиці. У стресових ситуаціях вони завжди більш виважені, холоднокровні та мудріші від представників чоловічої статі. В облраді дуже багато талановитих, фахових та розумних жінок-депутатів, які абсолютно нічим не поступаються чоловікам. На жаль, нині в суспільстві прослідковується тенденція насилля і приниження жіночих прав, що є неправильним, адже жінки – це майбутні мами, тож ми їх повинні оберігати, а ще забезпечувати можливості йти в політику».

Ірина Суслова відзначила добру обізнаність голови депутатського корпусу Сумщини проблем жінок. Вона зауважила, що навіть у парламенті країни дуже мало чоловіків, які, наприклад, обізнані з темою насильства в сім’ї тощо. Тому висловила слова вдячності Семену Салатенку за підтримку жіноцтва та за запрошення ще раз відвідати Сумську область.

Що стосується Сумщини, то в обласній раді із 65 депутатів нині 12 жінок – 18,5%. Не мають у своєму складі представниць слабкої статі фракції ПП «Опозиційний блок» та «Відродження». У фракції «Солідарність» із 14 депутатів - 1 жінка, ПП «Батьківщина» - з 14 – дві, ПП «УКРОП» з 5-ти – дві, ВО «Свобода» - з 5-ти – дві, «Воля народу» з 6-ти – 2, Радикальна партія Олега Ляшка - з 7-ми – три.

Загалом захід тривав понад три години. Виступали депутати обласної ради Лілія Ричкіна, Катерина Приходько, Віра Лаврик, Олена Сердюк, Галина Меньшова та інші. Відбулася жвава дискусія: говорили про участь жінок в АТО, про гендерно-орієнтоване бюджетування, витривалість слабкої статі, наполегливість, вміння доводити розпочате до кінця. Наголошували, що жінки більш чутливі до проблем, тож не потрібно нікого переконувати, треба діяти, налагоджувати співпрацю із жінками-депутатами районних рад, головами селищних рад заради об`єднання. Депутат обласної ради 4 і 5 скликань Наталія Розторгуєва зазначила, що розрізнені жіночі організації в області потребують не тільки об’єднання, а більш широкого висвітлення своєї діяльності в ЗМІ, та подарувала гості з Києва збірку нарисів про жінок-депутатів обласної ради п’ятого скликання, підготовлену обласною радою спільно з СумДУ, - «Жіноче обличчя політики».

Учасники «круглого столу» назвали важливим аспектом діяльності жіноцтва в області - вироблення єдиного плану дій. Тож невдозі в обласній раді може з’явитися депутатська група, яка й лобіюватиме гендерні питання. 

Останнє оновлення на Середа, 28 вересня 2016, 15:38

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради