telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Обласні депутати вимагають припинити впровадження псевдореформ у галузі охорони здоров’я

Обласні парламентарі, а насамперед депутати-медики та їх колеги з постійної комісії обласної ради з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров'я, материнства та дитинства з особливою тривогою поставились до реформування галузі медицини.

Особливо народні обранці стурбовані ситуацією, що склалася в області із набранням чинності наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.02.2016 року № 51 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення». Вже має місце небажане соціальне напруження серед медичних працівників та населення Сумської області, України в цілому. Тож на пленарному засіданні шостої сесії обласної ради від 10 серпня прийняли рішення про направлення звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо недопущення безпідставного скорочення ліжкового фонду в медичних закладах. Є сподівання, що сумських парламентарів почують і підтримають народні депутати України, обрані від Сумської області, та колеги з інших обласних рад.

«Уважаємо, що постанова Кабінету Міністрів України та відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України не є і не можуть бути проявом справжнього реформування галузі охорони здоров’я, оскільки ніяким чином не покращують по суті систему охорони здоров’я, яка існує в Україні, а, навпаки, спровокують руйнування, - йдеться у депутатському посланні. - Зазначені документи є далекими від реального життя, вимагають механічного скорочення ліжок із 80 до 60 на 10 тис. населення без жодного обґрунтування та відповідних розрахунків, оскільки не враховують специфіку потреби у ліжках для міського і сільського населення, розташування лікувальних закладів та відстаней до них, проблеми транспортного сполучення, густоту населення, зменшення частини організованих контингентів населення через скорочення та закриття підприємств тощо».

Будь-яка реформа повинна приносити людям тільки поліпшення, - кажуть обласні обранці сумчан, - а не чергове погіршення їхнього життя. «А на наше глибоке переконання, механічне втілення вищевказаних нормативних актів становить реальну загрозу для життя великої кількості людей. Така «реформа» є калькою з подібного ж «реформування» системи охорони здоров’я в Російській Федерації, де її наслідком стало скорочення тривалості життя та підвищення рівня смертності через зменшення доступності та погіршення якості медичної допомоги для широких верств населення».

Здійснення масштабного скорочення ліжок, а це 33% ліжкового фонду області, покладено на структурні підрозділи обласних державних адміністрацій з питань охорони здоров’я. Однак майже усі заклади охорони здоров’я є комунальною власністю районних та обласної рад, і без їхніх рішень виконати вимоги славнозвісного наказу МОЗ України буде неможливо.

Депутати Сумської обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України з проханням скасувати свою постанову від 25.11.2015 року №1024 та наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.02.2016 року №51. Вони також вимагають припинити впровадження будь-яких реформ системи охорони здоров’я, що не спрямовані на позитивні наслідки для народу України. Про це депутати написали у зверненні до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top