telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Депутати обласної ради - за визнання добровольців АТО учасниками бойових дій

Депутати Сумської обласної ради направили звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо встановлення справедливості та визнання добровольців АТО учасниками бойових дій.

У документі йдеться: «Громадяни України вже понад два роки з гідністю виконують свій конституційний обов’язок і ціною власного життя захищають Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України. Проте поза увагою держави залишаються українські добровольці АТО, які першими взяли до рук зброю та стали на державний захист кордонів України, які з перших днів за покликом серця залишили власні домівки і сім’ї для захисту незалежності нашої країни і беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, але їх добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів.

Ударна міць українських військових дій, учасники найгарячіших військових баталій з окупантом в Україні залишились фактично поза законом та досі не визнані учасниками АТО. Відтак, вони та члени сімей загиблих добровольців АТО не отримують соціальних гарантій, пільг та належної допомоги від держави, а найголовніше – ці герої позбавлені офіційного визнання як захисники України і змушені з цього питання звертатися до суду».

Обласні парламентарі констатують, що серед героїв, які виявили мужність та героїзм під час захисту територіальної цілісності України, багато і наших земляків. Це і Сергій Табала – учасник оборони Донецького аеропорту, наймолодший «кіборг», нагороджений посмертно орденом «Народний герой України», почесний громадянин міста Суми.

З метою забезпечення гідного вшанування воїнів, що віддають своє життя задля миру мільйонів українців, зміцнення патріотизму та самосвідомості громадян України, депутати Сумської обласної ради наполягають на внесенні змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині визнання учасниками бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, без умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.  

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top