telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Семен Салатенко: «У Конотопі кувалася слава української зброї»

9 липня голова Сумської обласної ради Семен Салатенко завітав на урочисті з нагоди 357-ї річниці перемоги українського козацького війська в Конотопській битві до села Шаповалівка.

Нагадаємо, між селами Шаповалівка та Соснівка 28 червня 1659 року відбулася знаменита Конотопська битва війська гетьмана Івана Виговського з царськими військами під командуванням князя Олексія Трубецького. Збройне протистояння закінчилося тріумфальною  перемогою українців на московським військом.

На заході були присутні представники обласної та районної влади, народні депутати, представник кримськотатарського Меджлісу Різа Шевкієв, керівники політичних сил та громадськість. Святкування розпочалися біля пам’ятного знаку «Шаблі», що знаходиться при в’їзді у Шаповалівку.

За словами Різи Шевкієва, це свято об`єднання українського народу, адже тільки в єдності народ може бути згуртованим та дружнім.

Спікер обласного парламенту привітав усіх із святом та наголосив на величезному  значенні  козацького атрибуту, який знаходиться у передмісті Конотопу: «Те, що тут встановлена пам’ятник шаблі, - є символічним. Бо саме на цьому місці кувалася слава української зброї. А відтак, і сила українського народу, спрага до своєї незалежності».

На знак єдності українського народу біля славетного знаку було розгорнуто 18-метровий національний прапор України, який був пронесений святковою ходою до центральної площі села Шаповалівка.

Очільник обласної ради разом із присутніми на заході біля пам’ятника Івану Виговському вшанував квітами всіх тих, хто віддав своє життя за рідну державу, за її свободу та незалежність. Семен Павлович закликав всіх вшанувати пам’ять воїнів, загиблих на полі Конотопської битви і тих, хто, на жаль, загинув на Сході нашої країни. «Ми пишаємося своїм минулим, але наш погляд звернутий у майбутнє. Сьогодні ми прагнемо стати демократичною європейською державою. Ми віримо у славне майбутнє України», - наголосив керівник депутатського корпусу.

У програмі заходів були виступи вокальних колективі, виставки творчості майстрів із усієї області та інші розваги. 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top