У Сумах аналізували енергоефективність міста

16 червня у Сумській міській галереї в рамках Днів сталої енергії відбулася конференція «Енергозбереження та енергоефективність – динаміка розвитку».

Учасниками обговорення стали міський голова Олександр Лисенко, представники структурних підрозділів Сумської міської ради, керівники комунальних підприємств, представники ОСББ, експерти з термомодернізації та енергоефективності, активісти Громадянської мережі ОПОРА, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Андрій Кирчів та голова Асоціації ОСББ Сумщина Роман Гученко.

Модератором заходу виступила начальник відділу енергозбереження та розрахунків за енергоносії департаменту фінансів, економіки та інвестицій міської ради Світлана Мартиненко.

Міський голова наголосив, що енергетичні ресурси грають визначальну роль не тільки в економіці. За його словами, світова спільнота вступає в період дефіциту паливно-енергетичних ресурсів та боротьби за їх перерозподіл. Тож за цих умов першочерговим є вирішення проблем енергозбереження.

Представник Асоціації «Енергоефективні міста України» Андрій Кирчів під час свого виступу зазначив, що з 2009 року Асоціація є єдиною загальнонаціональною структурою підтримки Угоди мерів в Україні. Відтак, до Угоди вже приєдналися 16 із 24 обласних центрів, що становить чверть населення України. За словами Андрія Кирчіва, Асоціація пропонує містам долучатися до профільних національних та міжнародних програм щодо заощадження енергоресурси.

«Світові практики та яскраві приклади українських міст, які активно створюють ОСББ та залучають кошти, демонструють, що енергоефективність може бути як вигідною, так і комфортною. Державна програма підтримує тих, хто вирішив взяти питання комфорту у власні руки та вирішує питання зменшення коштів, які витрачаються на енергоносії. А інформаційні заходи допомагають мешканцям побачити та розібратись, що та як краще робити», – додала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Для додаткової інформації учасники конференції отримали постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради