telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Донорство – це винятковий приклад взаємодопомоги, громадянської активності й небайдужості

14 червня у Сумській обласній раді вітали донорів та організаторів донорського руху на Сумщині.

- Мені дуже приємно бачити і вітати вас сьогодні, адже справа, яку ви робите, має виняткове значення для всього суспільства, - сказав, відкриваючи зібрання, перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль.

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові. Для України це набуває все більшої актуальності, адже на сході країни йде війна. Сумщина – одна із найактивніших областей з донорства: серед 107 Заслужених донорів України - 27 сумчан.

Служба крові в області представлена центром служби крові і сімома відділеннями трансфузіології у центральних районних лікарнях, але традиційно найпотужнішу службу крові має ПАТ «Сумське НВО». Банк крові, який уже 20 років успішно працює тут, – це винятковий приклад взаємодопомоги, громадянської активності й небайдужості. За цей час звання Заслужений донор України отримали 19 працівників підприємства, звання Почесний донор – більше 500. На підприємстві працює близько 1200 донорів, щомісяця і в цей нелегкий для суспільства час близько 200 машинобудівників продовжують здавати кров, чим рятують не одне людське життя.

Не менш важливо, коли небайдужі сумчани віддають свою кров насамперед маленьким пацієнтам відділення онкогематології обласної дитячої лікарні та тяжкохворим людям.

Перший заступник голови обласної ради від імені депутатського корпусу щиро привітав зі святом всіх присутні – тих, хто долучився до благородної справи – порятунку життя.

- Бажаю міцного здоров’я, щоб ваша справа продовжувалася і розвивалася, щоб до неї долучалися нові донори, - сказав Анатолій Річкаль і вручив відзнаки обласної ради з нагоди Всесвітнього дня донорів крові.

За значний особистий внесок у розвиток донорського руху на Сумщині та Грамотою Сумської обласної ради нагороджено генерального директора публічного акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» Олексія Цимбала та голову Товариства Червоного Хреста публічного акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» Раїсу Волжину. За гуманність і милосердя, вагомий особистий внесок у рятування життя хворих грамоту Сумської обласної ради отримав почесний донор України Валерій Тверденко, а Подяки Сумської обласної ради удостоєні почесні донори України Любов Дубінко та Євгенія Шатілова.

Нагороди і відзнаки донори Сумщини отримали і від інших організацій і установ.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top